Zalman CNPS12X: návrat krále na trůn?

0

Jihokorejský výrobce chlazení Zalman platil dlouhá léta za společnost, která udává směr a od které se ostatní společnosti učí. V posledních letech jsme však byli svědky jisté „zašlosti“, špatné konkurenceschopnosti a nakonec také rozkvětu protihráčů, vždyť jaké chladiče jsou dnes v kurzu? Zalman rozhodně není na špici, dnes představená novinka ale má ambice to změnit.

Váha celku je rovný 1 kg, konstrukce je věžovitá (zde jsou věže konkrétně dvě). Jak můžete sami vidět z obrázku, Zalman se stále drží vějířů a oblých žebrování, uvidíme, jak se tato vlastnost projeví na chladících vlastnostech. Pokud mi paměť dobře slouží, ještě jsme tu neměli chladič typu věž, jenž by se mohl pochlubit třemi dodávanými ventilátory – o průvan bude jistě dobře postaráno, větráčky jsou 120mm a také modře podsvícené, průměrná hlučnost dosahuje hodnoty 22 dBA.

Inovovaná je také základna chladiče, povšimněte si šesti trubiček heatpipe přímo dotýkajících se heatspreaderu procesoru. Toto řešení se osvědčilo už u konkurence, proto se jistě jedná o plus. Nový Zalman CNPS12X se bude prodávat za cenu okolo €70 (asi 1700 Kč), což je ale na takovýto high-endový kousek pochopitelné. Vrátil se jihokorejech zpět mezi elitu, nebo už je definitivně za zenitem?

Zdroj: TC Magazine

Ohodnoťte tento článek!