Zalman M1 aneb stylová skříň s horizontálně umístěnou deskou mini-ITX

0

Zalman uvedl na český trh skříň M1 určenou pro základní desky formátu mini-ITX. Stylově vyhlížející model o rozměrech 261 (š) x 394 (v) x 426 (d) mm je určena především pro nadšence, kteří chtějí postavit výkonnou sestavu, avšak zároveň vyžadují kompaktní rozměry. Skříň je vyrobena převážně z černě lakovaného plechu, který je doplněn plastovými doplňky a hliníkovým panelem na čele skříně.

Útroby skříně Zalman M1 nabízejí dva oddělené prostory. Horní komora je určena pro základní desku, která se ukládá horizontálně, tudíž chladič procesoru o maximální výšce 160 mm může horký vzduch vyhánět přímo ven ze skříně. K tomuto řešení se přímo nabízí uspořádání systémových ventilátorů téměř v jedné ose. Zadní 12cm větráček je umístěn hned za věží procesorového chladiče v horní části komory, zatímco přední větráček s LED podsvícením a stejnou roztečí děr je umístěn u jejího dna. Víko skříně nabízí ještě dvě volné pozice pro 12cm ventilátory, které jsou uzpůsobené především pro radiátor vodního chlazení.

 

Spodní komora je připravena pro zdroj formátu ATX s maximální délkou 200 mm, který nasává čerstvý vzduch z žebrování na bocích skříně. Zdroj a přední pozice pro ventilátor jsou opatřeny prachovým filtrem.

Pro pevné disky jsou k dispozici tři 3,5″ a dvě 2,5″ pozice. Výklopný kryt z kartáčovaného hliníku na spodní straně čelního panelu nabídne ještě jednu 3,5″ Hot Swap pozici a externí 5,25″ pozici pro mechaniku. Zalman M1 nabízí dvě rozšiřující pozice pro karty o maximální délce až 350 mm. Vedle Hot Swap pozice se ještě nachází dvoupolohový přepínač ovládající otáčky systémových ventilátorů. Víko skříně nabídne I/O panel se dvěma konektory USB 3.0 a audio.

Výrobce sice udává doporučenou maloobchodní cenu 1850 Kč, ale v našich končinách se Zalman M1 prodává již od 1600 Kč.

Zdroj: TZ Zalman

Ohodnoťte tento článek!