Zalman představil chladič CNPS11X Performa s pasivem ve tvaru písmene V

0

Tradiční výrobce chladičů, jihokorejská společnost Zalman, představil nejnovější model pojmenovaný CNPS11X Performa. Jeho největší zajímavostí je pasiv, který má tvar písmene „V“ a měl by optimalizovat průtok vzduchu žebrováním. Co se týče podpory platforem, ta je opravdu široká a kompletní výčet podporovaných patic naleznete níže. Jistě ale nikoho nepřekvapí, že tento chladič už podporuje nejnovější platformy Intel LGA 2011 a AMD FM1.

Zalman CNPS11X Performa

Rozměry chladiče 135 × 80 × 154 mm nejsou nijak oslnivé a svou hmotností 450 g také nepatří mezi těžkotonážní elitu. O chladící výkon se stará ventilátor Ultra Quiet 120mm PWM, jehož hlučnost by se měla pohybovat v rozmezí 17–26 dBA při 1000 – 1600 ot./min. Samotný odvod tepla od procesoru zajičtuje čtveřice heatpipe, jež jsou na kontaktní straně lehce zbroušené a přímo se dotýkají procesoru.

Zalman CNPS11X Performa je již dostupný k předobjednání za €29 (725 Kč) a je dodáván s teplovodivou pastou ZM-STG2M. Dále je velmi pravděpodobné, že reálné dostupnosti tohoto „véčka“ se dočkáme v průběhu tohoto měsíce.

Zdroj: Zalman 1, 2; TechConnect

Ohodnoťte tento článek!