Zalman rozšiřuje nabídku zdrojů o model ZM700-SV s certifikací 80Plus Silver

0

V nedávném testu zdrojů jsme také po dlouhé době vyzkoušeli i zdroj od společnosti Zalman, konkrétně model Goldrock ZM750-XG 750 W s certifikací 80Plus Gold. Nabídku zdrojů Zalman nadále rozšiřuje, tentokrát o levnější ZM700-SV s certifikací 80Plus Silver a výkonem 700 W.

Zalman ZM700-SV
Zalman ZM700-SV

80Plus Silver se v dnešní době už moc nevede a pokud vycházejí nové mainstreamové nebo high-endové modely, bývá to buď s 80Plus Bronze nebo Gold. ZM700-SV je tedy v dnešní době již takovou trochu výjimkou. Podle údajů výrobce by měl dosahovat účinnosti až 89 %, což je o procento více, než jsou určeny minimální hodnoty pro „stříbrnou“ účinnost.

Zalman ZM700-SV
Zalman ZM700-SV

Výrobcem zdroje je, stejně jako u modelu Goldrock ZM750-XG, společnost Enhance Electronics. Věřme tedy, že kvalita bude minimálně stejně vysoká jako u vyšší a o něco dražší série a to včetně kvalitních kondenzátorů. Dvanáctivoltová větev je u něj pouze jedna silná se specifikovaným proudem 54 A, což už je v dnešní době komponent, které potřebují nejvíce proudu právě z ní, zřejmě lepší řešení jak několik jich a člověk potom musí zkoumat, které konektory jsou na které, aby vše nepřipojil na jednu, na které by se v zátěži aktivovalo OCP.

Zalman ZM700-SV
Zalman ZM700-SV

Model ZM700-SV by měl nabídnout dostatek kabelů/konektorů i pro náročnější sestavy například s dvěma grafickými kartami, pro které má připravené čtyři 6+2pin konektory PCIe. Výrobce na zdroj poskytuje dvouletou záruku a je tedy zřejmé, že i v obchodech bude pouze s dvouletou zárukou. Oficiální doporučená cena pro český trh je 2650 Kč, ale například v TipHardware se již objevil za nějakých 2709 Kč.

Zdroj: TZ Zalman

Ohodnoťte tento článek!