Zalman uvádí skříně Z5 a Z5 Plus. USB 3.0 na předním panelu jen za příplatek

0

Zalman Z5 a Z5 Plus jsou dvě nové skříně z nabídky známého korejského výrobce. Jejich vydání je momentálně v jakémsi přechodném stavu, kdy skříně již jsou v cenících mnoha českých e-shopů (zatím jako nedostupné), avšak na stránkách Zalmanu byste je hledali marně. Ukrajinský server Overclockers.ua ale zveřejnil všechny fotografie a specifikace, kterými se tak můžete pokochat i vy.

     

Vlevo vidíte „obyčejnou“ Z5, jejíž cena se bude pohybovat okolo 1200 Kč s daní, a vpravo přibližně o dvě stovky dražší Z5 Plus. Škudlit se v tomto případě moc nevyplatí.

Kromě akrylátového okénka v bočnici totiž s koupí Z5 Plus získáte také o jeden větrák navíc (Z5 má z výroby dva, modře podsvícený vepředu a obyčejný vzadu, Z5 Plus k tomu ještě modře podsvícený nahoře) a na předním panelu budete mít k dispozici port USB 3.0 a regulátor otáček pro dva větráky. Je to cenová diferenciace zahnaná až poněkud ad absurdum, ale co byste chtěli za dvanáct stovek, že. Ostatně i značení napovídá, že luxus musíte hledat spíše u sérií Z9 a Z11.

Vnitřní uspořádání je vzhledem k cenové kategorii velice dobré a Zalman dokonce polepil bočnice nějakým tlumícím materiálem, což dále prohlubuje dojem, že Z5 je jakási Define R3 pro chudé. Disky se do otočené klece instalují podobným způsobem jako u zmiňovaného švédského výrobku, tedy se připevní k „šuplíčkům“ a zacvaknou. Omezený počet disků, které lze osadit (úplně na dno lze ale ještě umístit 2,5″ SSD, takže není třeba používat kovový rámeček) je kompromisem za možnost osadit libovolně dlouhou grafickou kartu.

 

A nakonec ještě tabulka specifikací:

Zdroj: Overclockers.ua

Ohodnoťte tento článek!