Zalman ZM-M240W: stylový 3D monitor

0

Společnost Zalman známe asi všichni spíše jako výrobce chlazení počítačových komponent, eventuelně si možná někteří vzpomenou i na nabídku zdrojů s chlazením pomocí heat-pipe trubiček a také na pár skříní, které byly představeny. Dnes však jihokorejská firma zabrousila do vod zcela nových, a to představením 3D monitoru ZM-M240W ze série Trimon.

Jak již název nenápadně napovídá, výrobce vsadil na 24″ úhlopříčku a Full HD rozlišení (tj. 1920 × 1080 px). Použitou matricí je stará známá TN, i díky ní se povedlo dosáhnout slušné 5ms odezvy a dynamického kontrastního poměru 10 000:1. Na výstupy není novinka nijak zvlášť bohatá, tandem D-Sub a DVI patří dnes přinejlepším k průměru – na druhou stranu potěší poměrně příznivá spotřeba panelu, která se vyšplhá na maximální hodnotu 50 W.

Hlavním lákadlem je ale bezesporu 3D funkcionalita, pro jejíž dosažení naleznete v balení i stereoskopické brýle. Zapínání či vypínání 3D zobrazení se provádí pomocí speciálního tlačítka na přední straně monitoru, je tedy vždy rychle dostupné. Trimon ZM-M240W zakoupíte v průběhu května/máje za cenu pod 10 000 Kč, zdá-li se vám to přespříliš, možná vás zaujme menší bratříček s kódovým názvem ZM-M215W.

Zdroj: TC Magazine

Zalman ZM-M240W: stylový 3D monitor

Ohodnoťte tento článek!