Záloha a obnovení nastavení bezdrátové sítě ve Windows 7

0

Windows 7 umožňují velmi jednoduše vytvořit zálohu nastavení bezdrátové sítě a uložit ji na přenosný disk nebo paměťovou kartu. Nastavení pak může být importováno na kterýkoliv počítač s bezdrátovým adaptérem a systémem Windows XP, Vista a Windows 7.

Vytvoření zálohy

Otevřete nabídku Start a přejděte na Ovládací panely | Síť a Internet | Centrum síťových připojení a sdílení. Můžete také klepnout na ikonu bezdrátové sítě v oznamovací oblasti a v dialogu poté na příkaz Otevřít Centrum síťových připojení a sdílení.

V levé části okna klepněte na odkaz Spravovat bezdrátové sítě, čímž otevřete seznam všech bezdrátových sítí, do kterých jste se již v minulosti připojili.

Pravým tlačítkem klepněte na síť, jejíž nastavení chcete zálohovat, a z kontextové nabídky zvolte příkaz Vlastnosti. Na záložce Připojení klepněte v dolní části na modrý odkaz Kopírovat tento profil sítě na jednotku USB flash.

Otevře se průvodce, který vás, pokud jste tak ještě neučinili, vyzve k připojení USB disku. Pokračujte klepnutím na tlačítko Další, čímž spustíte samotnou zálohu. Po její dokončení již stačí klepnout na Zavřít. Záloha je tímto kompletní.

Obnovení (import) nastavení

Na přenosném flash disku by se nyní měla nacházet složka SMRTNTKY a spouštěcí soubor pojmenovaný setupSNK. Jedinou nevýhodou je skutečnost, že tyto položky není možné přesunout do jiné složky, ale musí se nacházet v kořenové složce USB disku. V opačném případě nebude obnovení zálohy fungovat.

Pro obnovení stačí spustit soubor setupSNK. Zobrazí se dialog, který potvrďte klepnutím na Ano. Tím dojde k přidání sítě do počítače.

Tento postup není z logických důvodů možné aplikovat na sítě se zabezpečením typu WPA2-podnikové. V tomto případě totiž uživatel nemá přístup k bezpečnostnímu klíči.

Záloha a obnovení nastavení bezdrátové sítě ve Windows 7
Ohodnoťte tento článek!
2 (40%) 1 hlas