Jeden z nejmenších mobilů na světě schováte i do dlaně

2

Smartphony předních značek jsou dnes čím dál větší a hmotností již atakují hranici 200 gramů. Za opačnými extrémy stojí malé firmičky, jakou je například britsko-hongkongská Zini Mobiles. Ta se chlubí údajně nejmenším mobilem světa. Její Zanco Tiny T2 měří jen 61 × 30 × 16,5 mm a váží 31 gramů. Fakticky nejmenším je ale prvotina téhož výrobce, neboť Tiny T1 má rozměry 47 × 21 × 12 mm a váží 13 gramů. T2 však disponuje zajímavější výbavou.

Má plnohodnotný barevný displej, byť s prťavou úhlopříčkou jeden palec a rozlišením 128 × 96 px. Kromě 2G sítí podporuje i 3G (včetně českého WCDMA s pásmu 2100 MHz), SIM karta se vkládá do nanoSIM slotu. Na telefonu ale navíc najdeme i čtečku microSD karet, FM rádio, zdířku pro sluchátka, 0,3Mpx foťák a Bluetooth pro připojení bezdrátových sluchátek.

Uvnitř tiká čipset MediaTek MT6276A s 128 MB RAM a 64 MB ROM, ale to nejsou zrovna parametry, které by rozhodovaly o nákupu hloupých mobilů. V telefonu najdeme předinstalované hry, budík, kalendář nebo přehrávač hudby a videí. Na jedno nabití vydrží až týden.

TIP: Češi vyrobili nejhloupější mobil. Má jen 16 gramů a chybí mu displej

Mobil o velikosti flash disku s sebou nejspíš nikdo nebude nosit jako hlavní zařízení. Vždy to bude nouzové řešení nebo sekundární telefon například pro sportovce, kteří s sebou nechtějí při běhání tahat velký smartphone a hodinky vybavené modemy jsou pro ně moc drahé. Zanco Tiny T2 se dá na Kickstarteru objednat za 69 dolarů a ušetřit nákupem více mobilů současně. Maloobchodní cena v běžné distribuci bude podle výrobce 130 dolarů, což tedy… hodně štěstí.

TIP: Light Phone je mobil, který se vejde do peněženky. Je velký jako kreditka

Jeden z nejmenších mobilů na světě schováte i do dlaně
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (96.67%) 6 hlasů

2 KOMENTÁŘE