Zánik značek Zune a Windows Live potvrzuje Windows Store

0

Tahle zpráva není přišli překvapující, minimálně v případě Zune konec čekáme poměrně dlouho. Nové aplikace pro přehrávání multimediálního ve Windows 8 budou mít na svědomí vývojáři z týmu Xbox. Ten se postará alespoň aplikace pro Metro, na desktopu bude k dispozici nadále Windows Media Player. Jenže nyní již půjde v první řadě o Metro a tam se s žádným přehrávačem Zune nesetkáme. Naopak se má do popředí dostat nová souhrnná značka Xbox Live for Windows zaštiťující vše, co souvisí se zábavou.

Budou sem spadat multimédia a hry. Dokonce již ve Windows 8 Consumer Preview se změna značek promítne. Vedle Zune to podle všeho schytá také brand Windows Live. Náznaky lze pozorovat také delší dobu, webové aplikace s Hotmailem v čele nahrazují souhrnné označení Windows Live jednoduše: do popředí se dostává název redmodskému softwarového giganta, Microsoft. Světoznámý výrobce se tímto protlačí do názvů mnoha svých produktů, kde zatím nepochopitelně chyběl. Změny názvů u Hotmailu a SkyDrive si všiml web LiveSide.net již v prosinci, přičemž odkázal na web Microsoftu s logy produktů ke stažení. Datum u publikovaných obrázků v galerii pak hlásá 17. listopadu 2011.

Facebookovská aplikace Windows Live Messenger se také přejmenovala. Stránka na sociální síti začala nazývat prostě Microsoft Live. Microsoft Hotmail a Microsoft SkyDrive, dříve Windows Live Hotmail a Windows Live SkyDrive, lze považovat za zvěstovatele zániku relativně neúspěšné značky. Další změny názvů odhalil obchod Windows Store. Podívejte se, jak se produkty pro Metro přejmenují (v závorce je vždy uveden původní název):

 • Microsoft Account (Windows Live ID)
 • Mail (Windows Live Mail)
 • Calendar (Windows Live Calendar)
 • People (Windows Live Contacts)
 • Photos (Windows Live Photo Gallery)
 • Music (Zune Music Player)
 • Video (Zune Video Player)

Pod Windows Live spadaly vedle webových služeb také běžné programy, které lze nainstalovat do systému. Jejich pojmenování však bude s příchodem Windows 8 z velké části odpovídat tomu, co známe z platformy Windows Phone. V neposlední řadě budeme všichni místo Windows Live ID mít Microsoft Account, který již v tuto chvíli najdete na nové adrese account.microsoft.com. Naleznete zde přehled všech transakcí spojených s vaším účtem napříč službami od Microsoftu. Nový web tak nahradí starý a nevyhovující billing.microsoft.com.

Zánik značek potvrzuje Windows Store. Zune třeba ještě nezmizel kompletně, má k tomu postupně dojít někdy do vydání Windows 8.

Zdroj: LiveSide.net 1 | 2 | 3 | The Verge

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Neni sa čomu diviť, však to väčšinou robia maníci, pre ktorých je to hobby.
  A ako je všeobecne známe robiť niečo preto, že ma to baví je podstatne lepší prístup, ako robiť to preto lebo ma za to len platia :-).
  A ešte keď dosť často, šéfuje tomu lepšiemu, menej odborne zdatný šéf :-))).
  A ten má samozrejme svoje ideálne predstavy.

 2. Záleží na typu softwaru, ale pokud jde o programy s uživatelským rozhraním, pak volím daleko raději komerční produkt, než open source. Sice může mít statisticky víc chyb, ale… až na výjimky (např. firefox) je práce s open source programem porod, viz šílenosti typu Open Office, spooousta menších linuxových programů a vlastně někdy i celé linuxové distribuce. Vážně si nebudu během používání pročítat manuál, googlovat jak se dělá každá kravinka. Vážně se nehodlám podílet na vývoji toho, co mi v aplikaci chybí.

  Na druhou stranu, pokud si mám jakožto vývojář zvolit hotovou knihovnu nebo API, pak preferuji open source a částečně i z důvodů popsaných v článku.