Záplava NASů QNAP s Atomem D510

0

Do stále se rozšiřujícího se segmentu NAS serverů míří celá rodinka produktů QNAP série 59 Pro. Všechny modely mají společný základ, a to dvoujádrový procesor Intel Atom D510 spojený s platformou Pine trail. Díky tomu by měl mít takový NAS dostatečný výpočetní výkon i pro rychlé kopírování souborů, což bylo jedno z největších omezení levnějších NAS systémů.

Představeny budou modely TS-259 Pro, TS-459 Pro, TS-659 Pro a TS-859 Pro Turbo NA, které obsahují pozice pro 2, 4, 6 a 8 pevných disků dle modelu. Kromě procesoru bude každý NAS obsahovat 1 GB operační paměti. Samozřejmostí je pak podpora sdílení pro Windows, Mac, Linux nebo UNIX a kompatibilita s VMware vSphere4 (ESX 4.0). Za zmínku také určitě stojí, že jde do NASů vložit 2,5″ i 3,5″ pevné disky se SATA rozhraním, jež můžete uspořádat do diskového pole RAID 0, 1, 5, 6, 5+ hot spare nebo 6+ hot spare (dle konfigurace NASu).

Nové NASy míří především do firemního nasazení, kde se využije duální gigabitové připojení, dva eSATA porty nebo pět USB konektorů. Dostupné by měly být koncem tohoto měsíce. Více se můžete o QNAPech dozvědět i na stránkách výrobce.

Zdroj: TC Magazine

Záplava NASů QNAP s Atomem D510

Ohodnoťte tento článek!