Zapněte si tajný „boží mód“ ve Windows 7

0

Pokud používáte systém Windows 7, ať už stále testovací verzi nebo RTM dostupnou v obchodech, můžete aktivovat skrytou funkci systému: vytvořte libovolnou složku kdekoli v počítači a následně ji přejmenujte na následující textový řetězec:

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Místo GodMode na začátku řetězce můžete použít libovolný jiný název, tato část slouží pouze k určení jména následného zástupce.

Ikona složky by se po potvrzení Enterem měla změnit na ikonu ovládacích panelů, po otevření pak získáte přístup k seznamu všech možných nastavení a konfiguračních dialogů systému. Pokud složku přejmenujete, GodMode, neboli „boží mód“, se opět deaktivuje.

Nastavení jsou v základním zobrazení seskupena dle funkce, nejedná se však o klasické ovládací panely, kde se musíte k požadovanému dialogu „proklikat“, či jej vyhledat skrze políčko v pravém horním rohu okna. Po zadání klíčových slov se položky v „božím módu“ budou rovněž filtrovat.

Zdroj: jkOnTheRun

Zapněte si tajný „boží mód“ ve Windows 7

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. S prominutím, ale jen blázen by si to kupoval, za takovéto prachy za edici Professional 9131 Kč? Jako za to mám, new Pc (pokud si sám objednám díly a poskládám si to). Podle mě Microsoft neuvažuje racionálně, to si to raději nelegálně stáhnu, než abych si to kupoval.