Zapojení čtyř GeForce GTX 670 do SLI (prozatím?) zrušeno

0

GeForce GTX 670 udělala tento měsíc hráčům radost. Po vydání už tak velmi zdařilého vyššího modelu GTX 680 se totiž Nvidii podařila karta s ještě lákavějším poměrem výkonu a ceny. Karta má stejnou propustnost při přístupu do paměti, a celkový výkon je tak i přes ořezané jádro velice dobrý.

Nyní to vypadá, jako by se síly tohoto modelu Nvidia sama zalekla. Pokud totiž ořezaný model útočí na výkon dražší GeForce GTX 680, logicky také uškodí jejím prodejům. Každopádně lze čekat, že se Nvidia bude snažit dražší model na úkor očesaného Keplera nějak zvýhodnit. Takový záměr by se mohl skrývat i za záležitostí, o které informoval server PC Perspective. Ten informuje, že u GeForce GTX 670 byla zřejmě na poslední chvíli stažena podpora režimu SLI pro čtyři karty. Přesto, že měla být údajně avizována i na tiskové konferenci Nvidie.

Colorful GeForce GTX 670

Vzhledem k podobnosti s GeForce GTX 680 a přítomnosti dvou konektorů SLI na referenčních kartách o podpoře původně nikdo nepochyboval. Možnost zapřáhnout čtyři karty najednou ostatně zmínila i recenze na našem serveru. Redakce PC Perspective nicméně obdržela vyjádření, dle kterého GTX 670 čtyřkartové SLI podporovat nebude. V dopise stálo, že má tato funkce smysl jen u vyšších modelů určených nadšencům. Druhým důvodem pak měly být nároky na validaci a testování.

V celé záležitosti však nastal ještě druhý obrat. Nvidia totiž nakonec SLI režim pro čtyři karty umožní. Alespoň se tedy v tomto duchu vyjádřila v korespondenci s redakcí PC Perspective. Podpora by snad měla přijít v budoucnu v některé z nových verzí ovladačů. Dost možná tak zafungovaly argumenty o podobnosti čipu a fyzické připravenosti karet. Nebo prostě jen v oddělení PR jedna ruka nevěděla, co dělá druhá. Faktem nicméně je, že v současné době SLI s čtyřmi kartami nefunguje. Na druhou stranu ale beztak pochybuji, že by s ním počítalo větší množství kupujících.

Zdroje: techPowerUp, PC Perspective

Zapojení čtyř GeForce GTX 670 do SLI (prozatím?) zrušeno

Ohodnoťte tento článek!