Zbavte se spamu jednou provždy a vytřiďte doručenou poštu s Unroll.me

0

Dostáváte reklamní e-maily a informační bulletiny, které už většinou ani nečtete? Zdrojem jsou často e-shopy, kde jste nedávno nakoupili, weby nebo diskuzní fóra, kde jste se pouze zaregistrovali. Při registraci často dobrovolně zadáváte i e-mailovou adresu, kterou následně provozovatel použije pro zasílání vyžádané, ale bohužel i nevyžádané elektronické korespondence.

Většina webových aplikací pro správu elektronické pošty sice dávno pracuje s nevyžádanými e-maily, případně i třídí zprávy podle priority, automatická detekce nicméně není vždy 100% spolehlivá. Navíc přijaté zprávy bez ohledu na to, do jaké složky je služba uloží, zabírají místo. To díky vysokým kapacitám schránek nemusí nutně vadit, avšak pokud se tyto e-maily stahují do telefonu a čerpají mobilní data, to už člověka naštve víc.

Unroll.me spustíte ve svém webovém prohlížeči
Unroll.me spustíte ve svém webovém prohlížeči 

Unroll.me je proti spamu

Většina solidních odesílatelů poskytuje přímo ve svých e-mailech možnost jednoduchého odhlášení, jež spočívá buď v klepnutí na odkaz, nebo v odeslání odpovědi se zadaným textem či předmětem. To je použitelné, pokud dostáváte nevyžádané zprávy jen od několika firem. Jakmile jde jejich počet do desítek, strávili byste odhlašováním snad i několik hodin.

Právě pro tyto případy je zde webová služba Unroll.me poskytující jednoduchý a účinný nástroj, který dokáže organizovat e-maily a vymaže veškerý nepořádek z vaší schránky. Vedle odstranění nepořádku umožňuje odhlásit se z mnoha seznamů pro rozesílání pošty, takže budete moci otevřít svůj e-mail, aniž byste se museli obávat laviny zbytečných dat.

Kdo vám posílá letáky a další méně důležitou až nevyžádanou poštu?
Kdo vám posílá letáky a další méně důležitou až nevyžádanou poštu?

Jednou ze zásadních výhod Unroll.me je skutečnost, že nejde o klasickou aplikaci, kterou byste museli instalovat. Jedná se o webovou službu, k jejímuž zprovoznění postačí webový prohlížeč a zadání adresy www.unroll.me. Hned na začátek přidejme důležitou poznámku: Unroll.me funguje pouze s e‑mailovými schránkami Outlook.com (bývalý Hotmail), Gmail, Google Apps, Yahoo Mail, AOL Mail a iCloud.

E-maily na hromadě

Na úvodní stránce nejprve klepnete na odkaz Login, zadáte svou e-mailovou adresu a klepnete na Continue. Poté budete muset projít ověřením zvolené služby a povolit nástroji přístup k poště. Používáte-li více poštovních služeb, počítejte s tím, že se bude celý proces několikrát opakovat. Proti Gmailu služba ověřuje přístup pomocí OAuth, jenž je bezpečný, ne všechny e-maily však OAuth podporují. U některých tak nezbývá než zadat přihlašovací údaje do Unroll.me. Sama společnost uznává, že to není ideální stav.

 

Aplikace se následně pustí do práce, tedy projde e-maily ve schránce a vypíše všechny, s nimiž umí pracovat. Celý proces přitom trvá i při několika tisícovkách zpráv překvapivě krátce – řádově jen jednotky minut. Následně poskytne výpis, ve kterém uživatel může na jednotlivé odesílatele reagovat třemi způsoby:

  • Add to Rollup – Tím zajistíte přesunutí všech zpráv od daného odesílatele do samostatné složky Unroll.me.
  • Unsubscribe – Patrně nejužitečnější funkce vám pomůže s odhlášením odběru e-mailů ze zadané adresy. Unroll.me vás nejen odhlásí z dotčeného seznamu, ale také vytvoří nové pravidlo pro odesílatele tak, aby další zprávy ze stejné adresy skončily rovnou v koši.
  • Keep in Inbox – Poslední možnost ponechá zprávy ze zvolené adresy ve složce s doručenou poštou tak, jak tam leží.

Závěr

Zásadní výhodou tohoto řešení je skutečnost, že všechny odesílatele zpravidla automaticky generovaných zpráv uvidíte přehledně na jednom místě. K tomu, abyste se odhlásili z jejich seznamů, přitom nemusíte klepat na odkazy, vyplňovat formuláře a odpovídat na všetečné otázky. Místo toho stačí klepnout na jediné tlačítko. Je to tedy jednoduché a bezplatné řešení konkrétního problému.

Služba se vyznačuje snadným použitím, širokou podporou odesílatelů a pracuje s řadou poskytovatelů schránek elektronické pošty, byť na našem území bychom jistě ocenili přinejmenším podporu e-mailu od firmy Seznam.cz.

Po pročištění se dozvíte, kolik e-mailů bylo odstraněno, seskupeno či ponecháno v původním stavu
Po pročištění se dozvíte, kolik e-mailů bylo odstraněno, seskupeno či ponecháno v původním stavu

Tip: Unroll.me pro iOS

Pokud se již kamarádíte se svým smartphonem víc než s počítačem, můžete sáhnout po aplikaci. Unroll.me je totiž nedlouho k dispozici mimo web, byť zatím pouze pro iOS. Vyžaduje iOS 8.0 nebo novější.

Ohodnoťte tento článek!