Zbrusu nový Eee PC s 11,6″ displejem

0

Asus lze považovat za průkopníka v oblasti “netbooků” – vždyť první model Eee PC se na trhu objevil ještě dříve, než procesor Intel Atom, který většina těchto strojů používá. Atom je tak populární, že výrobci jej používají i do notebooků s úhlopříčkou displeje až 13,3 palců. Intelu se to vůbec nelíbí, ale svou ideu, že notebooky s Atomem by neměly přerůst 10,2 palců, se mu očividně nedaří prosazovat. Dell Mini 12, MSI X320 i Acer Aspire One 751 tuto hranici přerostly a Asus nechce zůstat pozadu.

Nový Asus Eee PC 1101HA je vybaven displejem s úhlopříčkou 11,6 palců a rozlišením 1366 × 768 px, za zmínku stojí také LED podsvícení. Na výběr budou varianty s procesory Atom Z520 nebo Z530, ve standardní výbavě je 1 GB operační paměti DDR2, pevný disk s kapacitou 160 GB a bezdrátové adaptéry pro Wi-Fi 802.11n a Bluetooth 2.1. Počítač dostanete s nainstalovaným operačním systémem Windows XP Home Edition.

V závislosti na použité baterii má nové Eee PC dosáhnout výdrže až 9,5 nebo 11 hodin. S hmotností údajně kolem jednoho a půl kilogramu se může směle poměřovat i s některými rozměrově menšími netbooky.

Zdroj: The Tech Report

Zbrusu nový Eee PC s 11,6″ displejem

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte

1 komentář

  1. Když se řekne “minibook”, většině uživatelů se nevybaví nic, protože většina uživatelů používá označení netbook.
    Ta firma, co chtěla podávat žaloby za zneužití “svého” názvu netbook, se dávno rozumně stáhla, takže už není důvod používat tyhle nezažité názvy…