Zdá se vám 4TB externí disk malý?

0

Na trhu se již objevily pevné disky s kapacitou 3 TB, a tak WD nic nebránilo v tom, dva z nich osadit do slušivé krabičky a spřáhnout dohromady pomocí RAID 0. Výsledkem je externí disky My Book Studio Edition II s úctyhodnou kapacitou 6 TB.

MBSE II je formátován přednostně pro systémy Apple a pro operační systém Windows je nutné jej přeformátovat. Naštěstí i na to Western Digital myslel a k disku dodává software, s jehož pomocí lze disk přeformátovat pro Windows. Pozor by si měli dát uživatelé Windows XP, jelikož tento operační systém podporuje disky pouze do 2TB kapacity.

My Book Studio Edition II podporuje automatické zálohování dat a je také vybaven potřebným softwarem, takže o zálohování dat je postaráno. Mnohé jistě zamrzí absence USB rozhraní třetí generace, místo něhož se na disku nachází pouze jeho starší varianta v podobě USB 2.0 konektoru. Zato příznivci FireWire si přijdou na své, jelikož na zadním panelu se nachází, kromě rychlého eSATA portu s přenosovou rychlostí 3 Gb/s, také konektory FireWire 400 a 800.

Suma sumárum, tento 2,63 kg vážící macek o rozměrech 166 × 154 × 98 mm (v × h × š), je určen především pro profesionály a nadšence, kteří vytvářejí a pracují s grafikou či videem ve vysoké kvalitě. Konec konců, datové úložiště s cenou 550 dolarů (přibližně devět a půl tisíce korun) se určitě nestane prodejním šlágrem. Zato zájemce jistě potěší pětiletá záruční lhůta.

Zdroj: TZ, WesternDigital

Ohodnoťte tento článek!