Zdarma ke stažení: vyzkoušejte si Windows 8.1 Preview na vlastní kůži

0

Upozornění: Instalační média ve formátu ISO budou dostupná až v průběhu čtvrtka. Až je Microsoft uvolní ke stažení, článek zaktualizujeme. Do té doby mohou Windows 8.1 zkoušet pouze stávající uživatelé Windows 8.

Nebudeme si nic nalhávat, na konferenci Build 2013 jsme se těšili především z toho důvodu, že během ní měl Microsoft uvolnit Windows 8.1 Preview. To se také stalo, proto zájemce nasměrujeme ke stažení ukázky operačního systému. Pokud nechcete ohrozit svou dobře fungující instalaci Windows, můžete si klasicky stáhnout obrazy ve formátu ISO a provést čistou instalaci, např. ve virtuálním počítači. Pořídíte je tady:

V případě potřeby během instalace využijte bezplatný produktový klíč:

  • NTTX3-RV7VB-T7X7F-WQYYY-9Y92F

Rovněž můžete upgradovat ze stávající instalace Windows 8, avšak pokud budete instalovat Windows 8.1 Preview v jiném jazyce, než jakým hovoří váš počítač nyní, což je velmi pravděpodobné, neboť ukázka nových Osmiček český překlad neobsahuje, dojde během instalace ke smazání některých uživatelských dat. Týká se to specificky (nastavení) aplikací. (Vaše fotografie budou v pořádku.)

 

Podobně ztratíte všechny desktopové i dotekové aplikace při přechodu z Windows 8.1 Preview na Windows 8.1 RTM. S oběťmi se při testování musí počítat. Běžní uživatelé ostatně nemají kam spěchat, mohou si jednoduše počkat několik měsíců na konečné vydání, jež bude nabídnuto všem majitelům Windows 8 jako aktualizace.

Pokud chcete upgradovat, stáhněte si nejprve aktualizaci Windows8-RT-KB2849636-x64.msu pro Windows 8/RT. Nainstalujte ji, restartujte počítač dle pokynů a při výzvě k instalaci Windows 8.1 Preview potvrďte, že hodláte pokračovat. Instalace mimochodem dále pokračuje v prostředí digitálního obchodu s aplikacemi Windows Store.

Na závěr ještě jedna zajímavá poznámka. Pokud na svém počítači provozujete Windows 8 Enterprise, upgrade provést nemůžete. V takovém případě sáhněte pro plném obrazu instalačního média ve formátu ISO. Zrovna tak nelze upgradovat z většiny jazykových mutací Windows 8. K úspěšnému přechodu skrze Windows Store musíte mít v počítači systém, jenž hovoří jedním z jazyků, které podporují Windows 8.1 Preview. Jak bylo řečeno, čeština ani slovenština se mezi nimi nenachází.

Ohodnoťte tento článek!