„Zdravím tě, člověče. Čím mohu posloužit?“ Nový robotický asistent Googlu mluví a vypadá jako lampička

0

Jsou to dva roky, co Amazon představil krabičku Echo ukrývající hlasovou asistentku Alexu. Ta dokáže vyhledávat informace na internetu, odpovídat na dotazy, pouštět hudbu, ovládat domácí spotřebiče atd. Google přináší odpověď až nyní. Jeho krabička se jmenuje Home a umí prakticky totéž. Je postavena na službě Assistant, což je vylepšená verze původního Google Now. Její výhodou je, že se učí poznávat majitele díky postupným příkazům i hromadě dat, které Google získal jiným způsobem.

Google Home
Google Home

Home má být futuristické centrum domácnosti. Věc, která má na všechno odpověď. Je to univerzální ovladač k čemukoliv, sekretářka bez dlouhých nehtů. A mj. i hudební přehrávač. Krabička o průměru 96 mm a výšce 143 mm obsahuje reproduktory, kterými bude Home promlouvat a přes které bude rovněž pouštět hudbu na přání. Na těle najdeme i citlivý mikrofon, který bude slyšet přes celou místnost. Zároveň zde ale nechybí tlačítko, které mikrofon deaktivuje, abyste měli soukromí.

Google Home s vyměnitelným podstavcem
Google Home s vyměnitelným podstavcem

Google propojil Home s ostatními svými produkty. Do Chromecastu nebo Android TV bude umět na příkaz poslat video nebo hudbu. Hlasem bude možné nastavit teplotu na termostatu Nest. Home zvládne rovněž regulovat žárovky a světla Philips Hue nebo ovládat produkty Samsung SmartThings. Nechybí ani podpora webového automatizovače IFTTT.

Google Home se zatím bude prodávat jen v USA. Cena byla stanovena na 129 dolarů, bonusem je půlroční předplatné YouTube Red a Google Music.

 

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!