Zdrojový kód antiviru Norton Antivirus 2006 ukraden. Jste ohrožení?

0

Produkty bezpečnostní firmy Symantec nepříjemnou událostí možná reálně poškozeny nebudou, avšak pověst společnosti utrpí. Jak se může výrobci antiviru stát, aby mu někdo ukradl zdrojové kódy? Předpokládá se, že krádež byla provedena ze serverů indické zpravodajské služby, které měly slabé zabezpečení. Symantec souhlasil s tím, aby Indové mohli antivir prozkoumat, zda se pro ně hodí, to ho ovšem stálo příliš vysokou cenu. Zda ke krádeži došlo právě takto, nicméně zatím potvrzeno nebylo. Na výměnné síti BitTorrent se nyní každopádně povaluje více než 1 GB velký balík zdrojových kódů.

Anonymous, respektive přidružená organizace AntiSec, se naštěstí dostali k produktu několik let starému, konkrétně jde o Norton Antivirus 2006. Symantec tvrdí, že aktuální produktová řada už s šest let starou verzí nemá nic společného, nesdílí s ní snad ani kousek kódu. Uživatelé by proto měli být v bezpečí, crackerům ukradené soubory nebudou v prolamování zabezpečení aplikace Norton Antivirus příliš platné. S únikem se skupina AntiSec pochlubila na Twitteru.

 

Prostřednictvím serveru The Pirate Bay nyní může kdokoli stáhnout v jednom balíku několik produktů značky Norton, především v něm najdete běžnou edici pro uživatele a také pro firmy.

Zdroj: Neowin | ZDNet

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Dafuq? Jak můžou podělat tak primitivní věc jako kopírování souborů? Ve Win 9x, XP nikdy nebyl problém. Ve Vistě to předělali, že to jelo asi poloviční rychlostí. A teď zase?

  2. Rozdíl asi 3,5%, to je fakt tragédie:-) řekl bych, že to je na hranici chybovosti měření, určitě by stálo za to vyzkoušet ten test s jinými daty a především jinými disky… Kopírovat z jednoho SSD na jiné SSD, z jedné části HDD do jiné části HDD a nějaké testy mezi tím…

    EDIT: Ještě mě napadá, nemají mít Win8 nějakou možnost ohledně historie složek a vracení se v čase? Bylo to při testu zapnuté nebo vypnuté?