Když se chystá nová verze Androidu, v Googleplexu se objevují obrovské sochy znázorňující kódové jméno chystaného systému. Naposledy to byly velké želé bonbony Jelly Bean. Další verze Androidu by se měla jmenovat Key Lime Pie podle jednoho slavného dezertu, nicméně v centrále Googlu se objevilo toto…

Chromovaný Android v centrále Googlu
Chromovaný Android v centrále Googlu, foto: +Paul Wilcox 

Snímek pořídil Paul Wilcox, který v Googlu pracuje. Chromovaný Android kouká z budovy č. 45, naproti přes jsou ostatní sochy starších Androidů.

Největší záhadou je, co má nový přírustek znamenat. Pravděpodobně odkazuje na prohlížeč Chrome. Ten už je výchozím v posledních verzích Androidů. Nedávno se v Play Storu objevila také jeho betaverze, která bude rychleji dostávat nové funkce. A protože je další verze Androidu pojmenována po zákusku a navíc by měla dle tradice začínat na písmeno K, codename nového systému to taky nejspíš nebude.

Pak je ještě otázkou, zdali se náhodou nějak nepropojí Android a Chrome OS. Chromebooky a Chromeboxy běží na linuxovém jádru a spoléhají na webové aplikace v prohlížeči Chrome. Platforma funguje jako na architektuře ARM, tak i Intelu (x86). Kdyby Chrome OS přešel na jádro Androidu (které je taky jen upraveným Linuxem) a Dalvikem, mohly by i počítače spouštět „offline“ aplikace z Play Storu.

 

Microsoft ve Windows RT, Windows Phone 8 a Windows 8 využívá stejné jádro. Stejně tak činí i Apple v iOS a OS X. Dojde k podobnému sjednocení i u Googlu? 

PS: Ještě jednou připomínám, že jde o pouhé spekulace. Google nic neoznámil a samotná socha také nemusí nic znamenat.

Ohodnoťte tento článek!