Ze zákulisí vývoje Windows 7

0

O webu, který z vás vyšlechtí Windows 7 profesionála, již víte. Nyní se k němu přidává volněji laděný Talking About WindowsEN, neboli „Povídáme si o Windows“. Na webu čeká řada IT profesionálů, jenž vám formou různě dlouhých video-sekvencí prozradí mnohé o tomto systému.

Přímo od klíčových inženýrů Microsoftu se tak dozvíte, co se dělo při vývoji Windows 7, a proč byla udělána určitá rozhodnutí. Nechybí osobnosti jako Mark RussinovichEN, zakladatel nynější divize Sysinternals, mající na vývoj sedmé iterace Windows poměrně velký vliv, či Jon DeVaanEN, který má na zase starosti vývojářský tým základních komponent (jádro) a architektury redmondského operačního systému.

Ke slovu se dostanou rovněž různí počítačoví specialisté a podělí se o své vlastní zkušenosti z nasazení a správy MS Windows v praxi. Aby to nezůstalo jen u monologu, obsahuje web diskuze. Ke každému videu lze přidávat komentáře a dostát tak názvu webu aktivní konverzací.

Zdroj: Windows Team Blog

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ono je sice bez problémů možné autorun zakázat vy systému (já to udělal v práci na řadiči domény a mám klid), ale jelikož jsou uživatelé dementní, M$ raději zase o něco ostrouhá možnost volby a autorun přímo odstraní.
    Proč prostě nevydá „update“, který by provedl jen

    REG ADD HKCUSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer /v NoDriveTypeAutoRun /t REG_DWORD /d 0xFF /f
    REG ADD HKLMSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer /v NoDriveTypeAutoRun /t REG_DWORD /d 0xFF /f

    S takovouhle skončíme za chcíli u systému, kde nepůjde vůbec nic – aby byl použitelný pro idioty.