Zelená síla od Biostaru

0

Asus EPU, Gigabyte DES, MSI APS – to jsou tři technologie šetření energie od tří největších tchajwanských výrobců základních desek. Biostar nechce zůstat pozadu, jeho nejnovější desky se chlubí technologií „Green Power Utility“.

G.P.U. má ve výčtu funkcí uvedena již deska Biostar T-Power X58, oficiálně vydaná před několika měsíci. Marně byste ale na stránkách výrobce hledali jakékoliv další informace o této technologii. Společnost to hodlá napravit na blížícím se veletrhu CeBIT, kde se její prezentace bude soustředit převážně na tuto úspornou funkci.

 

Zdá se, že G.P.U. bude řízeno stejnojmennou softwarovou utilitou (což značí omezenost na operační systémy Microsoftu). Pomocí programu bude uživatel moci sledovat aktuální vytížení procesoru, jeho teplotu, napětí jádra, otáčky větráku na chladiči a také jeho spotřebu. G.P.U. také počítá, jak dlouho je počítač zapnutý a nějakým podivným způsobem postupně sčítá watty (na obrázku vlevo je nasčítáno 2,54 kilowatt). A to jsem si vždycky myslel, že watt je jednotka okamžitého výkonu/příkonu a pro účely sčítání spotřeby v čase slouží watthodina…

Green Power Utility existuje minimálně ve dvou provedeních, z nichž pouze Premium umožňuje uživateli manuálně zapínat a vypínat jednotlivé fáze napájecích obvodů.

Zdroj: Biostar, VR-Zone

Ohodnoťte tento článek!