Země EU by měly mít ministerstva pro internet, říká Kroesová

0

Neelie Kroesová, místopředsedkyně Evropské komise starající se o digitální agendu, na londýnské konferenci o internetová bezpečnosti řekla, že by si země EU měly zařídit úřady pro internet.

Podle ní by měly přesvědčit 30 % občanů (jež nejsou připojeni) o výhodách sítě, jaký má internet vliv na život. „Spojuje komunity, rodiny a přátele. Vím to sama, když můžu přes Skype mluvit se svými vnoučaty tisíce mil ode mně,“ řekla Kroesová.

Internet má podle ní velký politický dopad, jako příklad dává letošní protesty na sociálních sítích v zemích severní Afriky, kde tamní vlády potlačovaly demokracii.

Kroesová zmínila i boj proti pirátsví, ke kterému se dost tvrdě postavili ve Francii a Velké Británii. Podle jejího názoru blokování internetu pirátů neřeší skutečný problém. „Jsem proti pirátství a věřím ve spravedlivou odměnu pro ty, jež umisťují své produkty online, ale musíme se podívat zpět a ptát se, proč vlastně piráství vzniklo.“ Tím jasně naráží na to, že ne všude lze kupovat hudbu/filmy/software online, případně ne za přiměřené ceny.

Zdroj: BBC

Země EU by měly mít ministerstva pro internet, říká Kroesová

Ohodnoťte tento článek!