(update) Zen 4 se opožďuje. Ryzeny 7000 se začnou prodávat přesně v den, kdy Intel odhalí Raptor Lake

71
Vzorek procesoru AMD Ryzen 7000 s architekturou zen 4 pro socket AM5 1600
Vzorek procesoru AMD Ryzen 7000 s architekturou Zen 4 pro socket AM5
-
Zdroj: AMD

Chvíli to vypadalo, že čas vydání nové generace procesorů AMD už je jasný, ale přichází do toho odklad. Naštěstí jen o dva týdny.

Už to vypadalo, že je vydání nové generace desktopových procesorů AMD (a také desek, budou totiž na nové platformě AM5 s pamětí DDR5) je jen měsíc vzdáleno, jejich prodej totiž podle předchozích zpráv měl začít 15. září. Je tu ale změna a vypuštění bylo podle aktuálních průsaků odsunuto. Procesory budou dostupné později, trošku provokativně se zřejmě začnou prodávat v den, kdy má Intel představovat jejich konkurenta Raptor Lake.

Mělo by skutečně jít o změnu plánu, ne o to, že by předchozí zprávy byly chybné. AMD podle více zdrojů již předtím partnerům a výrobcům desek sdělilo termín 15. 9. jako den začátku prodejů pro procesory Ryzen 7000 a platformu AM5. Ale nyní podle informací ze zákulisí (uvádí je například čínský web MyDrivers) firma vydání posunula na pozdější dobu.

Minulý týden údajně AMD začalo partnery informovat o zatím jen možném pozdržení vydání o zhruba dva týdny. Včera web MyDrivers k těmto zvěstem přidal s odvoláním na vlastní zdroje, že o tomto odkladu skutečně bylo rozhodnuto. AMD podle MyDrivers nyní fyzické vydání procesorů v obchodech plánuje až na 27. 9. místo původně plánovaného 15. 9. Tento den vychází na úterý v posledním zářijovém týdnu, v ČR tedy prodej bude začínat den před státním svátkem, což doufejme nepřinese nějaké komplikace.

Ryzen 7000 a architektura Zen 4
Ryzen 7000 a architektura Zen 4 (zdroj: AMD, via: TechPowerUp)

Mělo by se jednat jen o posunutí tohoto dne, kdy se procesory začnou prodávat, ale zatím snad prý nebyla posunutá akce, kde budou procesory předtím oficiálně odhalené. Ta je, zdá se, pořád plánovaná na 29. 8., tedy ještě tento měsíc. Je otázka, zda i tato akce nebude nakonec přeložena. Také nemáme informace o tom, kdy mají podle tohoto nového harmonogramu vyjít recenze. Předchozí informace říkaly, že vyjdou dva dny před startem prodeje (13. 9. 15:00). Zda toto zůstane, nebo AMD také recenze posune dál, ještě nevíme.

Aktualizováno (20:00):

Datum oficiálního představení procesorů, které předchozí neoficiální únik kladl na 29. 8., zůstává beze změny. Víme to už jistě, protože ho v průběhu dneška již přímo AMD oficiálně oznámilo. Tato akce se bude jmenovat Together we advance_PCs a firma říká, že na ní bude odhalená „příští generace PC produktů“. Konat se bude v 19:00 amerického východního času. U nás to kvůli časovému posunu nastane v jednu hodinu v noci (takže už 30. 8.).

Den a čas, kdy začnou prodeje, a čas vydání recenzí zatím AMD takto oficiálně nepotvrdilo.

Zenové pršení na modrou parádu

Zajímavé a možná i chtěné je, že vydání Ryzenů 7000 dne 27. září bude kolidovat s akcí Intelu. Ten přesně v tento den bude pořádat akci nazvanou Intel InnovatiON 2022. Na ní bude asi představeno větší množství novinek, ale mezi nimi se očekávají především desktopové procesory Intel Core 13. generace alias „Raptor Lake“. Tedy přímá konkurence Ryzenů 7000 od AMD. Nicméně v jejich případě to bude ještě jen formální odhalení a začátek prodeje pak má být až později (prý v týdnu od 17. do 21. října), kdežto Ryzeny 7000 se začnou 27. 9. přímo prodávat.

Tímto AMD možná chce poněkud zarušit publicitu Intelu, ale nemyslíme si, že by odklad vydání o 12 dní byl jen proto. Stát za ním spíše budou logistické faktory, stav příprav k vydání a dost možná také vývoj softwaru (firmware a AGESA pro desky, ovladače).

Zdroje: MyDrivers, HXL, VideoCardz

(update) Zen 4 se opožďuje. Ryzeny 7000 se začnou prodávat přesně v den, kdy Intel odhalí Raptor Lake
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.15%) 13 hlasů

71 KOMENTÁŘE

 1. Zen 4 se neopožďuje, jen se zase ukázalo, že novináři lžou. Ale napsat do titulku „Zase jme lhali“, by neznělo tak úderně jako to „Zen 4 se opožďuje“, že?
  Fakt nerozumím té novinařině, kdy otiskujete zprávy „jedna paní povídala“ a když „jiná paní povídala něco jiného“, tak zveřejníte další článek, kdy vyvracíte ty žvásty, které jste napsali vy sami, nikoli to, co by firma (ať už jakákoli) prezentovala.

  • „lhali“ = to jako, že jsme vědomě psali něco, co není pravda a současně věděli, že je to jinak?

   Ve skutečnosti jsme psali, jaké tehdy byly k dispozici informace (s odkazem, takže si to snadno můžete ověřit).

   Když říkají celkem spolehliví lidi (o kterých vím, že ty kontakty u výrobců desek fakt mají a že mají kontakty u lidí pod NDA, kteří by sice neměli, ale tyhle věci jim tajně řeknou), že to datum AMD fakt tak komunikovalo, tak tomu má smysl spíš věřit. Není to absolutní jistota, ale jen třeba 95%, ale vzhledem k tomu, že tu nehrajeme ruskou ruletu, tak je IMHO užitečnější pro všechny takovéhle informace poslouchat, než si hrát na nějaké „dokud to není potvrzené v tiskovce, tak nic (!!!1) nevíme, všechno může být jinak (vesmír třeba vůbec neexistuje a jenom se mi zdá…)“
   Data uvedení plánovaná a komunikované pod NDA se fakt občas mění.

   • Vím co se snaží Radek říci. Jde o to, že se všude dozvídáme něajké datum. Pak se to změní a lidi řvou, že se to zase odložilo a že nedodržují to, co slíbili atd. Problém je v tom, že pokud není oficiální zpráva, že to bude toto datum, tak se to nedá takto prezentovat. Pro vás novináře bude nejlepší, když vždy do článku napíšete, že datum není oficiální a může se změnit. Tím budete z obliga.
    Stejné je to u her. Pamatuji si jak dneska, když lidi na fórech řvali, že se diablo 3 zase odkládá a za půl roku se zase odkládá, a za rok se zase odkládá…. Přitom Blizzard nikdy neřekl datum vydání, jen novináři psali, že se předpokládá, že to bude v roce X. No ale samozřejmě čtenáři se toho chytnou a zakódují si v hlavě ono datum. No a když si pak někde přečtou, že to bude později, tak se hned řve, že to zase Blizzard posunul, přitom vlastně nic neoznámil… No a tady je to vlastně to stejné.

   • Olšan, keby ste aspoň neprekrúcali fakty. Vy ste neklamali o tom minulom dátume. To ste si fajn vyargumentovali. Vy teraz KLAMETE, že sa oneskoria s vydaním. „Zen 4 se opožďuje. “
    Tá vaša obhajoba je hodná malého chlapca.
    A vy novinári práve takýmto údajom JPP, manipulujete verejnosťou. A mne dokonca vadí, keď si novinár alibisticky napíše, že to ne je overené, a podobné kydy. Ak to nie je isté, tak načo to píšete? Len aby ste niečo napísali a zaradili sa do prúdu takých istých novinárskych blbcov?

    • Zase tak tragicky bych to neviděl. Lidi chcou informace. Ve finále by se tím pádem nedalo psát nic, protože to, jak to ve skutečnosti bude, nikdo neví s jistotou nic. Takže je lepší napsat, že předpokládané / přibližné / neoficiální / odhadované datum / výkon / spotřeba… je…

      • A co by teda podle vás měli psát? Očekává se nová generace CPU i GPU… Co by podle vás mělo v tom článku být?

      • To je tvůj názor. Pak jsou tu lidi co právě chtějí číst i spekulace a úniky a diskutovat o nich pod článkem. Což evidentně nechápeš a nechceš chápat.

       Ať dá Honza anketu, zda lidi chcou číst jen nudu z tiskovek a nebo i spekulace.

      • Aznohh:
       Souhlas. Radši nějaké informace od důvěryhodných zdrojů, než vůbec nic.
       Ono je taky totiž problém v lidech, že věří všemu co se kde napíše a pak v tom mají zmatek a nadávají…
       VŽDY než něco výjde, je potřeba to brát s rezervou tak, že se to může měnit a že je to jen odhad. Aˇaž to výjde, ukáže se skutečnost

      • Jo naprostý souhlas. Tyhle drby rád čtu. Ještě k tomu dodám tohle. A pak tu jsou lidi kteří místo toho aby přeskočili článek co je nezajímá se mohou v diskusi zbláznit. Pak tu máme ohňostroj přízemního vzteku a nepochopení.

      • casperdeluxe: Čokoľvek, čo nie je pravda. Tie informácie o vymyslených dátumoch nech vynechajú. Špekulácie a úniky nie je seriózna novinárčina.
       Vám by sa ako páčilo, keby vám v reštaurácii čašník povedal, že od kuchára počul, že objednávané jedlo stojí 15 € a potom vám priniesol účet na 30 €? Alebo ešte ináč. Čašník by vám dal do ruky jedálny lístok s cenami, ale neupozornil vás, že je z minulého týždňa, nestihli vytlačiť nové a pri platení by ste mali iné ceny?
       Myslím, že dosť ľuďom sa stalo, že v potravinách v regáli videli cenu za výrobok a potom pri platení im nablokovali vyššiu. Mohli ste sa sťažovať, výrobok odmietnúť, stornovali vám ho. Je to normálna vec. Ale ako toto zrealizujete v reštaurácii, keď ste už všetko zjedli?
       Problém je v podaní nesprávnej informácie.

      • zoki:
       Proto se ptám, jak by to mělo vypadat. Co by teda měli napsat? Nemůžou ti napsat ani datum, ani spotřebu, výkon, takt, velikost sběrnice, velikost VRAM… prostě nic. Protože dokud to není ofiko, tak se to může změnit.

      • Rofl to jsou úplně zcestný přirovnání. 😀 Prostě borec chce agregátor tiskovek a nudný čtení a nechápe, že jiná část lidí tu chce něco jiného a hlavně, že je to na redakci či vydavateli, jakou cestu si zvolí. Jako nespokojený čtenář má naprostou svobodu odejít jinam..

     • Lidi chteji informace, ale takove, ktere jsou pravdive. Bohuzel tady je vetsina informaci typu “unik” nebo “jedna pani povidala”. Na zaklade techto pochybnych informaci tu pak vznikaji dlouhe clanky, ktere jsou v podstate pouze spekulace. Tohle neni seriozni.

      • Já to chápu. Ale jak byste si to představovali? Takže hodí jednou za dva roky článek o nových grafikach až vyjdou, jednou za dva roky článek o CPU až vyjdou atd. ?

      • @Casperdeluxe
       V tomto článku je jeden (nový) fakt*:
       „AMD podle MyDrivers nyní fyzické vydání procesorů v obchodech plánuje až na 27. 9. místo původně plánovaného 15. 9. Tento den vychází na úterý v posledním zářijovém týdnu,“

       To ostatní je víceméně pohádka pro nedospělé geeky/fanoušky 😀

       * Ten fakt spočívá v tom, že MyDrivers něco prohlásili, nikoli v tom datu!

      • Simi:
       Počkat. Takže MyDrivers napíšou něco a bere se to jako fakt?

       To je přesně to, o čem mluvím. Dokud AMD neřekne, že to bude nějaké datum, tak všechno ostatní jsou vlastně neoficiální informace, tudíž spekulace.

       A proto se ptám… O čem by se teda mělo psát, když všechno co není offiko jsou spekulace?

      • Tušil jsem, že je to třeba upřesnit, ale nenapadlo mě, že budete ignorovat upřesnující část textu. Jmenovitě:

       „Ten fakt spočívá v tom, že MyDrivers něco prohlásili, nikoli v tom datu!“

      • Simi:
       Ok. To jsem v potaz nebral.
       No a co tím původním příspěvkem chceš říct?

      • Myslel jsem tím to, že nejsou pouze dvě varianty jak informovat. To co kritizoval AnamanX, kdy na základě jedné informace z pochybného zdroje jsou vybájeny slohové práce(AnamanX kritizuje délku a spekulativnost, nikoli existenci článků jako takovou) nebo dle Vás informovat pouze při vydání(Vaše reakce na AnamanXa).
       Je spousta možností mezi – např. styl:
       MyDrivers uvedli to a to, tam a tam. (Klidně se shrnutím dřívějších „uniků“.)

       Osobně si myslím, že tím, že J. Olšan rozvíjí nad „úníky“ teorie možného vývoje, pak tím dává těm fámám pevnější obrys a v očích čtenářů to může působit věrohodněji.

       Já osobně se nebráním článku čistě spekulativnímu co by kdyby. Jen si myslím, že je vhodné oddělit zprávy od těchto úvah. Už jen proto, že třeba najít tu skutečnou zprávu v tomto článku je celkem fuška a hlavní příčina mé kritiky. Nicméně zdejší fanoušci to maj rádi a J. Olšanovi zřejmě dělá problém dodržet slohový útvar, takže ve změnu ani nedoufám.

      • Mluvte prosím za sebe a ne za lidi. Připomínáte mi tím komunisty co měli plnou pusu lidí a jejich blaha. Mysleli ale jenom na sebe a osobní prospěch.

      • Súhlasím.

       pre casperdeluxe: kľudne nech píšu o grafike každý týždeň. Ale nech špekulácie nevydáva za fakty.

       Simi: pekne si to napísal.

      • @zoki, @AnamanX @Simi
       Když čtu ty vaše „příspěvky“ tak mne napadá jediné…. Pane Bože, do čehos to duši dal ?
       PS: vy jste všichni z jednoho pavilonu a Redmarx vám tam dělá kápo?

   • Klidně si Honzo lži do kapsy dál. Až jednou lidi tady nasereš tak, že sem přestanou chodit, tak se ti splní dávný sen a budeš si tu psát jen pro sebe bez čtenářů. Nikdo ti tu nebude reptat v diskuzích.
    Jestli to nechceš slyšet tvůj problém, ale v dobách, kdy jsi psal technické články o hardwaru a nevydával jsi každý den jen další a další nepotvrzené drby, tak jsi měl úroveň a lidi tě rádi četli. Opravdu chceš skončit jako drbna v blesku? Není čas se vrátit zase k poctivé novinařině?

   • Důvod, proč o těchhle zprávách píšeme:

    Hodnota informace se dá měřit nejen v její přesnosti, ale taky v tom, kdy jsou k dispozici (například: kvalifikovaná predikce toho, že nějaká akcie bude v budoucnu klesat na hodnotě protože XY, versus ex post sdělení, že akcie klesla, protože XY – v druhém případě je už pro řadu lidí pozdě).
    Myslím, že pro dost lidí má nějakou hodnotu nebo zajímavost, mít nějakou představu nejen o tom, co za hardware zrovna vyšel nebo je k dispozici v obchodech, ale i o tom, co se očekává třeba za půl roku a co tom zhruba „víme“. Třeba proto, aby se rozhodli, jestli je dobré koupit ty věci, co jsou v obchodech teď, nebo jestli stojí za to počkat na příští. Potenciální nepřesnost, ale taky to, že se věci ještě můžeou proti těm předběžným informacím změnit, je prostě cena za to, že tu informaci máme v předstihu.

    Tady zrovna u téhle zprávy si opravdu myslím, že to hodně z vás trošku přehání s tou podezřívavostí (tím myslím v tomhle konkrétním případě, ne obecně). Tohle s velkou pravděpodobností nejsou ničí výmysly. Teď už by měly tyhle data být komunikované docela velkému množství lidí, kteří jsou sice pod NDA, ale někdo z nich (spíš i víc najednou) to prostě svým kamarádům vykecají. Moc se nedá zjistit, kdo to byl, takže se to děje.

    Výmysly prezentované jako leaky jsou pravděpodobnější vysvětlení, kdybychom byli v delším předstihu, kdy ty informace prostě nemá velký okruh lidí. V téhle chvíli už je za předpokladu, že ten původce zprávy je trochu osvědčený, pravděpodobnější vysvětlení, že je to legitimní informace.

    Poznámka:
    Změna termínů nebo opoždění je celkem normální věc. V těch hrách, co tu někdo zmínil, je to vidět, protože u těch nebývají takové tajnosti s termíny vydání, takže když dojde k posunu, je to veřejně vidět.

    • „Hodnota informace se dá měřit nejen v její přesnosti, ale taky v tom, kdy jsou k dispozici (například: kvalifikovaná predikce toho, že nějaká akcie bude v budoucnu klesat na hodnotě protože XY, versus ex post sdělení, že akcie klesla, protože XY – v druhém případě je už pro řadu lidí pozdě).“

     Takže hovoríte hodnota informácie? Takže ak by ste napísali „kvalifikovanú predikciu“ že hodnota bude stúpať a ja nakúpim a napriek tomu klesne, tak mi stratu uhradíte?
     To len v chorých hlavách redaktorov funguje svet ako gombička. Ak by ste toto urobili v reálnom svete, tak sa môže stať, že dlho nepožijete. Pretože peniaze sú silná motivácia.

     To len tu na internete môžete svoje zvratky vydávať za „pravdivé informácie“ a potom ukázať prstom, že to povedal niekto iný. Dospelý a rozumný človek nebude opakovať po niekom nepravdivé informácie.

     • „Takže hovoríte hodnota informácie? Takže ak by ste napísali „kvalifikovanú predikciu“ že hodnota bude stúpať a ja nakúpim a napriek tomu klesne, tak mi stratu uhradíte?“

      Už jste někdy viděl články/predikce o akciovém trhu, které by takhle fungovaly a cokoliv garantovaly?

      Dokonce i oficiální informace o produktech od firem mají BTW uvedené právnické pojistky. „changes reserved“ „this press release contains forward looking statements that ….“

      • Honzo, nenechte se vyprovokovat těmi…..
       Domnívám se (čistá spekulace, nemám to ověřené, ale všechny indicie tomu nasvědčují…. 😁), že kdybyste sečetl jejich IQ, tak by to dalo stejnou hodnotu, jako je váš obvod v pase v cm, a ne, nemyslím si, že byste trpěl nadváhou…..

  • Promiňte mi moji upřímnost pane Holečku ale chováte se jako slabomyslný jedinec co neumí rozpoznat jestli se jedná o oficiální prohlášení společnosti nebo tzv leak. Měl jsem o Vás vyšší mínění. Docela mne překvapuje kolik slabomyslných se tady vyrojilo. Protože mi je jasné že tito jedinci pozbývají jakékoliv inteligence včetně té emoční tak se Vám pane Olšane jejich jménem omlouvám. Nenechte se prosím otrávit tou tupou hloupostí. Děkuji předem.

   • Nemyslel jsem, že bych tu ještě něco mimo svého názoru napsal, ale když už jste mě oslovil, tak vám odpovím.
    Vážně jsem nečekal, že by lidé jako vy můj příspěvek pochopili. On ani nebyl určený vám. Vy jste totiž typický zástupce toho davu, kvůli kterému k té bulvarizaci dochází.
    Já si jen povzdechl. Povzdechl nad tím, že postupně všechny weby skončí stejně. Kdysi jsem měl fakt rád Živě a jeho papírovou podobu Computer či svet.hardware.cz, pak jsem měl rád cdr.cz, pak jsem přišel na chuť extrahardware.cz. A všechny tyhle weby skončily stejně. Postupný přechod z odborného webu na web bulvární. Vím samozřejmě, proč tomu tak bylo. Slušný web se nezaplatí. Postupně odejdou nadšenci, kteří zaručovali kvalitu, ale kteří se taky chtějí uživit, tak si najdou nějakou normální práci, která je sice tak nebaví, ale mají za ni několikanásobně víc peněz a web převezmou lidé, co se buď jinde neuživí kvůli totální neschopnosti, anebo exhibicionisté, kterým dělá dobře, že jsou pro hlupáky za bohy.
    Jan Olšan není ani exhibicionista, ani neschopnej, takže to u něj předpokládám dopadne tak jako všude jinde. Jeho nadšení vyprchá (či spíše na článcích je vidět, že už vyprchalo) a on zmizí. Když si tak čtu jeho profil tady, tak se sem mezi vás evidentně nehodí.

   • Lenže on Olšan hneď v titulku klame. Zen se opožďuje. Došiel k tomu na základe neoverených údajov vydania z neoficiálnych miest. Lenže podľa AMD sa nič neopožďuje, lebo oni s takým dátumom nerátali a akurát uviedli oficiálny dátum. Nič viacej, nič menej. A z toho pohľadu, že sa opožďuje je to klamstvo. Práve kvôli tým neovereným únikom JPP a neskôr sa na ne odvoláva a tvrdí, že sa opožďuje. Čo nie je pravda. Ak to nie je pravda, je to klamstvo.

 2. Co to tady je zase za výmaz partu, nějaký slaboduchý jedinec se mstí za ban a pár lobotomů se k němu přidává nebo co? O tomhle píšou všechny weby a nikde jsem nezaznamenal takový hejt na zveřejňování věrohodných spekulací, navíc spravně označených.

  Kdyby se tu psalo, že ryzen 7000 bude mít 150 jader, a pak se to odbylo, že to byl leak, který nevyšel, tak to chápu, ale tohle je dost mimo. Je fascinující kolik chudáků se tu sešlo, protože je jinde vykopali za ty dezinformační kecy.

   • To je už slušná narcistická porucha osobnosti tohle. Vždycky je tu partička chudáků, který jinde vykopali a tady se cítí jako kingové, melou tu dezinformace, nadávají, ani neví na co, nerozumí skoro ničemu, ale jsou to velcí hrdinové, protože si umí založit nový účet. Jsou to taková bezcenná toxická prasátka která nikdo nechce. Tak táhněte někam na sjezd lobotomů, třeba pan Volný je dobrý kandidát na vašeho boha.

  • „Spekulace“ je trošku něco jiného. To by znamenalo, že v situaci, kdy o věci nejsou informace, někdo sdělí vlastní více nebo méně kvalifikovaný odhad. Není tam ale žádná vazba na tu zákulisní realitu, takže schopnost odhadu je dost ošemetná. Někdy věci jdou přesně podle toho, jak by externí pozorovatel čekal a odhad se pak může dost trefit, ale je to pořád o náhodě. Když ta věc, o které informace nejsou, nějak vybočuje nebo do ní promlouvají neznámé faktory, tak smůla.

   To není případ téhle zprávy, ta je report o tom, jaké informace/leaky přichází z HW médií/zákulisních zdrojů z TW/Číny a tak podobně.

   • Hele nikdo nevíme, jak blízko kuopi a další vlastně jsou. Vypadá to, že dost věcí vychází a dá se to i cross checkovat, na druhou stranu máš kanály jako MLID a ten se trefuje tak pade na pade.

    Ten tag RUMOR docela chápu u těch kanálů, sichrují si to.

 3. Mimochodem, AMD právě oficiálně oznámilo, že 29.8. proběhne ta odhalovací akce: https://www.amd.com/en/press-releases/2022-08-16-amd-to-host-livestream-event-to-unveil-next-generation-ryzen-processors

  Přesně toto datum je součást této zprávy: https://www.cnews.cz/formalni-uvedeni-ryzenu-7000-je-za-necele-ctyri-tydny-recenze-a-start-prodeje-kratce-na-to/ (ze 4. 8., zdroj: WCCFtech) a prakticky to tedy potvrzuje, že nebyla vymyšlená.

  To jenom pro ty, kdo se zlobí, že o něčem „lžeme“ nebo že bez přemýšlení přebíráme úplně jakékoliv kraviny 🙂 Omluvy nejsou třeba, ale chci ukázat, že s trochou odpovědného přístupu má informování o těchhle ještě nepotvrzených zvěstech smysl.

  • Víte myslím si že ty omluvy jsou třeba. Možná se mi hodně lidí vysměje ale když něco dělám tak bych měl mít pocit, že to k něčemu je. Pak Vám přijde pod ruku prostoduchý … co Vám vše poplive. Neříkejte, že Vás to nedemotivuje. Lidi dělají svoji práci když za ni jsou oceňováni. Není ocenění není dobrá práce. Slova jako pochvala nebo omluva nás zase moc nestojí a vrátí se nám. Mně třeba tím, že si při cestě do práce nebo z práce přečtu rád Vaše články.

   • například zde:
    https://www.tomshardware.com/news/amd-zen-4-ryzen-7000-release-date-specifications-pricing-benchmarks-all-we-know-specs
    AMD CEO Lisa Su said during the company’s recent earnings conference that the 5nm Ryzen 7000 chips and accompanying AM5 motherboards will launch this quarter, meaning by the end of September. MSI further refined that to September 15 with a posting on Weibo, confirming multiple prior leaks. It is noteworthy that this lands a full week before Fall, and we’re more accustomed to vendors releasing at the tail end of the designated window rather than before it. In other words, AMD will be bucking a well-established trend if it launches early.

    • Toho 15. září taky uváděla ta fotka slajdu z Číny. To je sice zfalšovatelné, ale když se to dá dohromady s tím MSI a tím, že o tom jako o hotovce mluvili VideoCardz, tak jako intuitivně je téměř jisté, že už to k tomu vydání 15. září fakt směřovalo.

     Další doklad je jak píšu niž, že ta informace byla v úniku, z kteérho se druhá část (odhalovací event 29. 8.) potvrdila .

     Tady prostě nemůžete pracovat s absolutníma jistotama, máte jenom pravděpodobnosti, a pak se pomocí zkušeností a intuice rozhodovat, co z toho je pravděpodobně dobře a čemu se spíš věřit nedá (o tom pak zprávu nenapíšeme, nebo, pokud se to nějak šíří, občas napíšeme ve formě varování, že to je nejspíš blbost a ať tomu nevěříte).

 4. Teda já také nemám rád zavádějící informace charakterů kdy pak mohou ovlivnit lidi jak se chovat na daném trhu hardware či softu případně her. Tady se ale bavíme o odkladu prodeje o blbých 14 dnů, nikoli o odkladu o kvartál. Já v tom vidím jen pro některé lidi zástupný problém jak si do někoho kopnout.

 5. Tady je jasne videt, ze řada lidi neni spokojena s urovni clanku typu “jedna pani povidala” a takove to “olsanovske” podrobne rozebirani detailu nad spekulativni informaci, ktera se mnohdy ukaze jako mylna. Amen.

  • Tou řadou lidí myslíš vás 3 co to tu papouškujete pořád dokola? 😀

   To je jak kdybys chodil každej den do hospody, najedl se a seřval je, že to jídlo bylo zase hnusný jako včera, ale že zítra přijdeš zas. 😀

    • Proto jsem tu nahoře navrhoval anketu. Podle té by se pak třeba redakce mohla řídit. Řekl bych, že na špičku nosu si nevidíš ty, vyhlášený spammere, který hltá úniky a spekulace a pak si stěžuje, že jsou na hovno. 😀

     • Ano, jsou na hovno, protoze se tvari jako seriozni clanek, ktery kdyz zacnes cist, tak ve finale zjistis, ze je to nejaky unik ci domenka nejakeho pana XY, ktera stejne jako vetsina podobnych zprav bude ve finale uplne jina. A jak je videt, tak nejsem sam komu to vadi. Netreba anketu. At se daji podobne zpravy do rubriky “ jedna pani povidala” a bude klid. Ja je cist nebudu a ty si prijdes na sve🤣

      • Na rozdíl od tebe dokážu respektovat názor většiny, takže bych akceptoval výsledek takové ankety. Furt blábolíš o tom jak je tu řada lidí co chce jen odpapouškovat tiskovky.. a já si troufnu odhadnout, že tu je víc lidí co chce číst i spekulace a úniky.

       J.O. většinou hned v prvním odstavci zmiňuje, že jde o únik, či info z nějakého neofiko zdroje, ale ani to ti nestačí a musíš hejtovat v diskusi, viz https://www.cnews.cz/formalni-uvedeni-ryzenu-7000-je-za-necele-ctyri-tydny-recenze-a-start-prodeje-kratce-na-to/

       A to raději nezmiňuju formu, kterou tu ta tvoje ‚řada‘ zvolila pro dosažení nějaké změny, viz „Olšan lže“, „choré hlavy redaktorou“, “ zvratky vydávať za „pravdivé informácie“ apod.

      • Bez informaci z uniku nebudou mit weby co psat. Maximalne si presctes 1x za 2 tydny recenzi (v lepsim pripade) a pak 4x doroka tiskovku AMD, NV a Intelu. Je pravda, ze ve vysledku usetris spoustu casu, protoze tady zavitas tak mozna 1x za mesic.
       To je to co od webu cekas?