V úterý můžete živě sledovat setkání Zuckerberga s prezidentem Evropského parlamentu

Chystá se další grilování a oproti původnímu plánu neproběhne za zavřenými dveřmi.

0
Mark Zuckerberg (foto: Anthony Quintano | upravil Petr Urban | licence: CC BY 2.0)
Mark Zuckerberg (foto: Anthony Quintano | upravil: Petr Urban | licence: CC BY 2.0)

V reakci na aféru Cambridge Analytica se Mark Zuckerberg zhruba v polovině dubna zpovídal americkému senátu. Řekl pár zajímavých věcí (např. je možnost, že Facebook nabídne placenou variantu služby), někdo se ovšem také bavil tím, že tazatelé nebyli vždy technicky zdatní.

Protože otázky soukromí a fungování Facebooku, největší online sociální sítě na světě, která je napojená snad na každý web a do každé služby, jsou klíčové, s očekáváním vyhlížíme úterní setkání Zuckerberga s Antonio Tajaniem, současným prezidentem Evropského parlamentu. Setkání bylo oznámeno 16. května, řešit se budou opět otázky využití uživatelských dat Facebookem.

Během pondělí prezident Parlamentu oznámil, že setkání neproběhne za zavřenými dveřmi, jak bylo původně plánováno. Budeme ho moct sledovat v přímém přenosu, a to – možná poněkud ironicky – mj. pomocí živého přenosu přímo na Facebooku. Sledovat přenos bude možné minimálně také prostřednictvím webu Parlamentu (www.europarl.europa.eu), jak na Twitteru potvrdil mluvčí Tajaniho.

Setkání proběhne od 19.15 do 20.30 hodin našeho času. Akci tak můžete sledovat přímo sami, určitě i my nabídneme report, pakliže z úst Zuckeberga padne něco zajímavého. Připomínám, že v tomto týdnu v zemích EU začne platit GDPR, konkrétně od pátku 25. května. Nařízení dopadne mj. na technologické firmy.

V úterý můžete živě sledovat setkání Zuckerberga s prezidentem Evropského parlamentu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas