Životní cyklus produktů Adobe Acrobat a Reader 9 skončil. Již žádné záplaty

0

Žádný software s námi nevydrží věčně. Buď se úplně ztratí ze scény, nebo ho nahradí novější verze. Podpora pro Windows končí zrovna tak jako podpora pro starší řady Firefoxu. (Byť je mezi dvěma zmíněnými produkty propastný rozdíl v délce poskytované péče.) Tentokrát oznámilo Adobe, že dne 26. června 2013 skončil plánovaný životní cyklus čtečky PDF a nástroje na tvorbu těchto dokumentů.

Tip: Adobe Reader pro Windows 8 se nyní nazývá Adobe Reader Touch

Od loňského podzimu se na trhu aktuálně nachází jedenáctá řada nástrojů Adobe Reader a Acrobat. Firma právě ukončila podporu pro řadu devátou, což znamená, že kromě aktuálního Readeru a Acrobatu 11 můžete používat ještě desátou generaci. Ve Windows 8 pak můžete sáhnout po dotekové variantě. Mimochodem, vzpomínáte si, od kdy tu s námi „devítka“ byla? Adobe ji představilo v polovině roku 2008. Její kariéra proto nebyla zase tak krátká, jak by se mohlo zdát.

 

Používat nezabezpečený program nedoporučujeme, proto posledním přeživším uživatelům doporučujeme, aby přešli na novější verze zmíněných aplikací, nebo si za čtečku Adobe Reader našli náhradu. Ze schopných alternativ jmenujme Foxit Reader nebo Nitro Reader. Další oznámení očekávejte za dva roky, kdy bude do důchodu poslána desátá generace Acrobatu a Readeru.

Adobe Reader pro Windows 8Ve Windows 8 můžete vyzkoušet dotekovou čtečku od Adobe

Zdroj: ASSET Blog

Ohodnoťte tento článek!