Životnost se nachýlila ke konci. Windows 8.1 Preview přestanou pracovat v lednu

0

Platí pro každý kus softwaru, že životnost není neomezená. Podpora jedno dne skončí. Nebo se může stát, že nehotovou verzi vývojáři záměrně upravili tak, aby nepracovala věčně. Microsoft betaverze svého operačního systému obvykle uvolní zadarmo, ale ani on logicky nechce, abyste je používali nekonečně dlouho. Kdyby vás třeba nepotkaly chyby a vy jste se rozhodli, že se vám nevyplatí připlácet za konečné vydání. Bez podpory by to stejně nebyl rozumný nápad.

Zvýšený výskyt nebezpečných počítačů, roznášejících infekci, také nechce mít nikdo na triku. Ke konci se blíží životnost Windows 8.1 Preview. Ta byla uvolněna na konci června při příležitosti konání konference Build 2013. Od té doby uplynulo více než pět měsíců a Microsoft již Windows 8.1 dokončil a uvedl na trh. Jak nyní oznámil na jednom ze svých mnoha blogů, životnost skončí v lednu. Pokud nehotový produkt používáte, měli byste začít plánovat migraci.

 

Po překročení hranice váš počítač nebude zrovna použitelný. Redmondští se sice nesvěřili, ale očekávám, že se Windows budou tradičně každou hodinu restartovat a dožadovat se nové aktivace. Současně ani nevíme, který den bude poslední. Ukázku v tuto chvíli logicky ani nestáhnete, web Microsoftu se k tomu staví odmítavě.

Zdroj: US SMB&D TS2 Team Blog via Redmondmag.com

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář