Zkrachovalá burza Mt. Gox našla ve starých bitcoinových peněženkách 200 000 BTC

0

Koncem února umřela největší bitcoinová burza Mt. Gox. Její provozovatel Mark Karpeles v březnu přiznal, že někdo zneužil chyby v systému a ukradl 750 000 bitcoinů uživatelů a dalších 100 000 vlastněných samotnou burzou. Ztratilo se téměř 7 % dosud vytěžených BTC. Mt. Gox už v Japonsku a USA požádal o ochranu před věřiteli a probíhá vyšetřování, co se skutečně stalo.

 

Je už malá naděje, že by lidé, kteří o obsah svých peněženek přišli, získali investované peníze zpět. Do toho však Mt. Gox překvapuje zprávou o nalezení 200 000 BTC ve starých peněženkách, které se používaly do roku 2011. Nalezené finance pak provozovatelé přesunuli do offline peněženek. Tvrdí, že se ztráta snížila na 650 000 BTC. Není ale jasné, jestli nález nějak pokryje ztráty uživatelů, nebo zůstane zmražený, dokud případ neskončí.

Nález bitcoinů v aktuální tržní hodnotě 114 milionů dolarů jen dokazuje, jakým diletantismem Mt. Gox přistupoval k byznysu. Jak je možné, že jen tak náhodou objeví obrovské rezervy, o kterých burza ani nevěděla, že je ještě má?

Zdroj: Mt. Gox

Ohodnoťte tento článek!