Zlobí vám ve Windows 7 gadgety? Stahujte opravu

0

Černé čtverečky, vertikální zelené linky, modrý vykřičník, či kalendář bez textu. Pokud vám tyto problémy postihující gadgety ve Windows 7 něco říkají, pak se zřejmě řadíte do skupiny uživatelů s nesprávným nastavením bezpečnostních zón Internetu, které způsobuje zmíněné potíže s miniaplikacemi na ploše.

Oprava spočívá v jednoduché úpravě registru Windows avšak pro případ, že se bojíte možného poškození systému chybnou změnou, nebo se vám jen nechce hledat, nabízí Microsoft Fix It řešení, které vše provede za vás.

Fix It řešení najdete na této stránce, není zde však pouze jedno, ale dvě: pokud první problém neopraví, vyzkoušejte druhé, najdete i informace o manuálním postupu při opravě této chyby. Řešení by mělo fungovat ve všech jazykových verzích Windows, ačkoli je prozatím jen v angličtině.

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Boha jeho, k čemu virtuální plochy? Když chci více ploch, pořídím si více monitorů, ale virtuální plochy jsou podle mě k ničemu. Rozhodně nenahradí mé tři fyzické monitory. A jestli opravdu ve Windows 8 budou virtuální plochy, doufám, že ten nesmysl půjde vypnout.

  2. No jo, tak se toho konecne po 15 letech dockame i ve Windows? No, vzdycky existovaly programy, ktere takovou funkci zaridily, napriklad maly programek VirtuaWin – paradni vec. Nebo takovy Dexpot, tam budete mit i tu krychli.

    Jenze i kdyz ty plochy od MS ve Win budou, uz to stejne vidim dopredu tak, ze budou mit ubohe moznosti nastaveni a budou moc jednoduche, ostatne jako vse, co je primo soucasti Windows. Clovek, ktery chce pouzivat virtualni plochy, stejne zase sahne po nejakem lepsim programu.

    No a jeste jedna vec. Vite, co me na Windows mrzi? Jak oni tak hrozne svazujou verzi Windows a to uzivatelske prostredi. Vzdyt to, co vidite po prihlaseni – nabidka start, plocha, ikonky, to vsechno je jen a jen program (explorer.exe) a dal by se upgradovat, kdyby jen MS chtel. Proc za celych 10 let MS nijak nevylepsil nabidku start ve Windows XP? Proc je za celou dobu existence jedne verze Windows to prostredi porad stejne?
    Mimochodem i to standardni prostredi se da nahradit programy jinych vyrobcu (Aston, Emerge, GeoShell, …).