Zmatky pokračují, nový levný Honor řady C se u nás bude prodávat jako Huawei Nova Smart

4

Huawei pokračují ve zmatcích ve značení některých telefonů. Levná řada Honoru s označením C se asi jen tak nevrátí. Model 4C už skončil, jeho nástupce 5C se prodával jako Honor 7 Lite (nebo také jako Huawei GT3) a nedávno oznámený 6C nakonec také nebude.

Respektive bude, ale pod svá křídla jej převezme mateřský Huawei. Prodávat se bude pod jménem Huawei Nova Smart, ale v Číně je známý i pod označením Huawei Enjoy 6s, viz GSMarena. Jeho představení trochu zapadlo, jelikož proběhlo ve stejnou dobu, jako Honor 8 Pro (přeznačený Honor V9). Připomeňme si, že Huawei například oprášil název P8 Lite a použil jej pro nástupce modelu P9 Lite. Měl by mít označení 2017, ale vyznat se v tom začíná být docela problém.

honor-6c-1

Řada C měla doposud 5″ IPS displej s rozlišením 720p, což zůstává zachováno. Jen Honor 7 Lite (přeznačený 5C) z řady vybočil a nabídl Full HD na 5,2″ úhlopříčce. Výbava novinky zahrnuje Snapdragon 435 a 2 GB RAM, k tomu 16GB úložiště. Na jiných trzích bude v prodeji i varianta se 32GB úložištěm. Překvapení se nekoná, i tento model bude mít jen microUSB místo modernějšího USB-C.

Že jsou Huawei a Honor značky s rozdílným zaměřením možná částečně platí v zahraničí, ale my kromě jiného loga téměř žádný rozdíl nevidíme. Zdá se, že výrobce označí telefon tak, aby se lépe prodával a nedbá na nějakou kontinuitu. Z pohledu znalejšího uživatele jsou to ale neskutečné zmatky. Ještě se dá pochopit, když se pod jiným jménem prodává telefon v Číně a pod jiným ve zbytku světa.

Zmatky pokračují, nový levný Honor řady C se u nás bude prodávat jako Huawei Nova Smart
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

4 KOMENTÁŘE

  1. Další Huawei 5″ 720p 16GB/2GB 13MPx dualsim ? Jediné co se mění je SoC a baterie. Má už huawei nějakou podporu? Nebo stále jen vydává telefony se starým androidem se slibem, že bude nový a ono jaksi nic. Ale alespoň to narozdíl od nokie zvládlí s o něco novějším snapdragonem 435. Cena je koukám stejná.

    • k podpoře, je to už asi druhý týden co mě loni koupený P9 Lite běží na 7.0 – vím žádná hitparáda, ale nějaká podpora tam je.
      jinak v tom začíná dělat Huawei docela slušnou bramboračku…

    • Já spíše mluvil o těch telefonech kolem 5kKč jako je zde zmíněný Nova Smart. Zatím asi všechny co jsem potkal, tak s čím přišli, s tím taky skončili. Možná jeden dva security updaty ale jinak nic. Občas i nějaké ořezané emui lite právě s příslibem, že na novém a plném se pracuje a pak nikdy nic. A právě to, že mají telefony někdy i pět názvů, se o nich něco dost blbě hledá, navíc jsou i různé verze toho samého, některé ani nejsou na oficiálním webu, prostě nějaká várka která umí EU LTE, asi omezená na kusy, ale oficiální zmínka vůbec žádná, natož support.