Změna přihlašovací obrazovky Windows 7 rychlostí blesku

0

Jak jsme psali v jednom z dřívějších článků, “manuální” postup změny pozadí přihlašovací obrazovky zahrnoval jednak úpravu příslušného obrázku nebo fotografie, tak i zásah do systémového registru. S aplikací Windows 7 Logon Screen je to mnohem jednodušší. Stačí ji totiž nainstalovat a pak již můžete doslova během pár sekund změnit pozadí přihlašovací obrazovky, kdykoliv vás to stávající omrzí.

Aplikace Windows 7 Logon Screen byla napsána pouze pro Windows 7. Bez problémů funguje v 32 i 64bitové verzi systému.

Samotná instalace je velmi snadná. Po jejím dokončení se vám v kontextové nabídce objeví nová položka Logon Screen. Pro spuštění aplikace tedy stačí tedy klepnout pravým tlačítkem na volné místo pracovní plochy a z nabídky zvolit tento příkaz. Možné je také běžné spuštění prostřednictvím ikony.

Aplikace má jediné okno se čtyřmi tlačítky. Prostřednictvím tlačítka Browse nejprve vyhledejte požadovaný obrázek. Poté již klepněte na Apply, čímž provedete příslušnou změnu.

Limitující je velikost pro obrázek, který může být na pozadí, je 256 kB. Pokud bude některý z vámi zvolených tuto velkost překračovat, aplikace vám sama nabídne potřebnou úpravu, přičemž ten původní zálohuje.

Poté již dostanete potvrzení, že změna byla provedena. Ověřit to můžete klepnutím na tlačítko Lock, čímž uzamknete počítač a zobrazíte přihlašovací obrazovku. Restart není vůbec potřeba.

Zbývající tlačítko Restore slouží k obnovení výchozího pozadí. Tuto změnu musíte samozřejmě také potvrdit klepnutím na Apply.

Změna přihlašovací obrazovky Windows 7 rychlostí blesku
Ohodnoťte tento článek!