Změna výchozí složky pro ukládání souborů v Office 2010

0

Výchozí složkou, kterou ukládací dialog nabídne při prvním uložení právě otevřeného souboru, je složka Dokumenty aktuálně přihlášeného uživatele. V případě, že máte naisntalovaná Windows 7, bude vám s nějvětší pravděpodobností nabídnuta knihovna Dokumenty, která může obsahovat také další umístění.

Ne vždy se ovšem vyplatí mít všechny dokumety uloženy právě v uživatelském profilu, tedy na systémovém disku nebo oddílu. Také v případě, že dokumety pravidelně ukládáte jinam, určitě oceníte možnost změnit výchozí složku pro ukládání.

Tento postup je stejný pro všechny základní aplikace, tedy Word, Excel a PowerPoint. V každé je ovšem potřeba výchozí složku pro ukládání nastavit samostatně, protože Office 2010 nenabízejí centrální nastavení pro všechny aplikace.

V příslušné aplikaci otevřete nabídku File a poté v levé části klepněte na položku Options.

Otevře se okno pro nastavení, ve kterém přepněte na záložku Save. Nahoře se pak nachází položka Default file location. Adresu vybrané složky můžete zadat ručně nebo prostřednictvím tlačítka Browse. Druhá možnost je ovšem dostupná pouze v rámci aplikace Word.

TIP: Otevřete Průzkumníka a vyhledejte požadovanou složku. Poté klepněte pravým tlačítkem na adresový řádek a z nabídky zvolte položku Kopírovat adresu jako text. Díky tomu ji můžete kdekoliv vložit stisknutím kombinace Ctrl+V.

Na stejném místě můžete také nastavit, jaký konkrétní formát dokumentu bude při ukládání automaticky nabínut. Zvolit ho můžete z nabídky u položky Save files in this format.

Nastavením hodnoty u položky Save AutoRecover information every určíte, jak často budou ukládány informace pro případné obnovení dokumentu v okamžiku, kdy napříkald dojde k neočekávaném pádu aplikace nebo vypnutí počítače.

TIP: Vše, co potřebujete vědět o Microsoft Office 2010, najdete zde.

Změna výchozí složky pro ukládání souborů v Office 2010

Ohodnoťte tento článek!