Změňte si výchozí vyhledávač ve Firefoxu 4

0

Čtvrtá verze internetového prohlížeče Firefox sebou přinesla radikální změnu vzhledu. Nyní se více podobá Google Chrome. Kromě vzhledu se změny dotkly také vyhledávacího okna vpravo nahoře. Zatímco u starších verzí bylo možné určit, jaký vyhledávač použijete, u Firefoxu 4 jej není možné na první pohled změnit. A pokud si nedejbože omylem nainstalujete vyhledávací toolbar (obvykle šikovně ukrytý v možnostech instalace, abyste si jej nevšimli), nemůžete jej změnit.

Vývojáři počítali s tím, že Firefox budou používat také zkušení uživatelé, kteří se nesmíří se základním nastavením. A proto se v každé verzi prohlížeče nachází pokročilá konfigurace. V ní můžete změnit například znakovou sadu nebo složku TEMP pro dočasné soubory. Pokročilou konfiguraci otevřete tak, že do adresního řádku napíšete „about:config“.

Po potvrzení se pod adresním řádkem objeví řádek Filtr. Ten slouží k vyhledávání mezi předdefinovanými klíči. Napište „keyword.URL“ a klikněte pravým tlačítkem pro změnu hodnoty.

Nyní můžete změnit výchozí prohlížeč dle svého gusta.

  • Google: http://www.google.com/search?ie=UTF-8&oe=utf-8&q=
  • Bing: http://www.bing.com/results.aspx?q=
  • Yahoo: http://www.search.yahoo.com/search?p=
  • Seznam: http://search.seznam.cz/

Zdroj: Compixels

Změňte si výchozí vyhledávač ve Firefoxu 4

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Jo budou ale ne v technologickém směru. Tak převratné budou, proto že každá instalace bude instalovana na ID live profil k fyzické osobě a tak se budou velice špatně pirátit a hlavně microsoft ukončí anonymitu na internetu a začne doba tak zvaných řidičáku, windows 8 už nas tlačí do cloudu, pomalu ale jistě. Za cca 6-10 let kdy už budem mít jenom jednotky na připojení a budem si pronajímat levnej výpočetní výkon, tak nám to začnou pěkně zdražovat a monopol se opět rozžšíří. Nezapomínejte že eletrika byla taky ze začátku levná 🙂