Zmeškali jste přelet Venuše přes Slunce? Podívejte se na fotky a videa

0

Pokud i vám ve středu ráno unikl přechod Venuše přes sluneční kotouč a nevydržíte čekat až do roku 2117 na další, určitě vás potěší bohatá dokumentace tohoto vzácného jevu. Malé „zatmění“ pochopitelně sledovala NASA, ale i další nadšenci.

Celou dráhu Venuše mapuje následující video ve vysokém rozlišení. Pochází s modulu Solar Dynamics Observatory, nejpokročilejšího zařízení pro sledování Slunce. SDO bylo vypuštěno 11. února 2010 a každý den posílá do centrály NASA asi terabajt dat s obrázky v rozlišení přibližně 16 Mpx. Na videu můžete vidět slunce zachycené v několika spektrech.

Obrovskou porci téměř 2000 fotografií najdete ve speciální skupině na Flickru. Pokud nemáte tolik času, zkuste alespoň menší výběrové galerie Na The Big Picture či TotallyCoolPix. A nejlepší snímky života pořídil Austin Kurtz poblíž letiště v Chicagu. Vždyť kolikrát se vám podaří zachytit, kterak Boeing stíhá planetu?

Venus transit

Spousty informací a dalších fotografií najdete i na Wikipedii.

Zmeškali jste přelet Venuše přes Slunce? Podívejte se na fotky a videa

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Hybridni Crossfirem krom toho ze je na nic chybet bude z duvodu naprosto rozdilnych architektur obou cipu. Procesor obsahuje grafiku s VLIW-4 architekturou zatimco samostatna grafika je GCN. Nevim jak by si autor predstavoval, ze spolu budou tyto 2 naprosto rozdilny architektury (jeste s diametralne rozdilnym vykonem) efektivne spolupracovat