Známe datum vydání a cenu GeForce GTX 780 Ti. Karty GTX 780 a GTX 770 zlevňují

0

Podzim se nám v oblasti grafických karet vybarvil. AMD má již uvedení Radeonu R9 290X coby nejočekávanější událost za sebou, nyní je tedy čas na reakci Nvidie. Ta již předběžně oznámila, že bude kontrovat kartou GeForce GTX 780 Ti. Nyní také oficiálně oznámila, kdy tento model přijde a kolik bude stát.

Co se ceny týče, příliš vás asi nepotěším. Nvidia za novinku totiž bude chtít více, než kolik při uvedení stála GeForce GTX 780. Cena modelu GeForce GTX 780 Ti stanovila na 699 USD. To, že Nvidia neposadí model Ti na stejnou pozici, na druhou stranu naznačuje, že by mohl být výkon karty o dost vyšší než u starého bezpříspěvkového modelu. Spekuluje se i o tom, že by mohla být rychlejší než GeForce GTX Titan za extrémních 999 USD, zatím ale pro takovou variantu nemáme žádné hmatatelné doklady.

Vedle ceny firma oficiálně oznámila i datum uvedení. Nová GeForce má jít na trh už 8. listopadu (novembra), tedy příští čtvrtek. Reakce na nové Radeony tedy bude skutečně blesková.

GeForce GTX 780 Ti
GeForce GTX 780 Ti

Nvidia se obvykle nijak nevyjadřuje k chystaným kartám. Již to, že dala o připravované GeForce GTX 780 Ti vědět netypicky s předstihem, by mohlo naznačovat, že se cítí být pod tlakem. I předběžné oznámení ceny a data vydání karty bude zřejmě motivováno snahou přitáhnout publicitu a zbrzdit počáteční prodeje Radeonů R9 290X do doby, než bude na trhu nový model GeForce.

 

Slevy GeForce GTX 770 a GTX 780
Reakcí na nové Radeony je také další zlevnění existujících modelů GeForce. Ke slevám sáhla Nvidia částečně již 8. října (októbra). Tehdy zredukovala ceny jen u levných modelů, snížení se ale dalo čekat i u těch vyšších. Poté, co se Radeon R9 290X začal prodávat za možná i nečekaně nízkých 549 USD, stanovila Nvidia konečně nové ceny také pro modely GTX 770 a GTX 780.

GeForce GTX 770 spadne z oficiální ceny 399 USD na 329 USD, tedy o necelých 18 %. Podle některých informací se nicméně tato sleva týká 2GB verze karty, u modelů s 4 GB paměti se o žádné změně nepíše. Pro srovnání, nejbližší konkurenční Radeon R9 280X je oficiálně za 299 USD.

     Slevy na konzoli Nvidia Shield
Slevy na konzoli Nvidia Shield

GeForce GTX 780 bude zlevněna docela masivně: oficiální cena klesá z 649 USD na 499 USD (o 23 %), čímž se dostává o 50 USD pod Radeon R9 290X. Prodeje obou uvedených karet Nvidie budou navíc od včerejška po dobu jednoho měsíce podporovat kupony na stodolarovou slevu při koupi konzole Shield a nabídka trojice her zdarma (Splinter Cell: Blacklist, Assassin’s Creed IV: Black Flag a Batman: Arkham Origins).

Zdroje: PC Perspective, AnandTech

Ohodnoťte tento článek!