Známe datum vydání betaverze Internet Exploreru 9

0

Konkrétně se to stane 15. září v San Franciscu, kam redmondský gigant zve všechny důležitější zástupce tisku, webové vývojáře, designéry a bloggery na speciálně pořádanou akci „Beauty of the Web“. Předtím se sice vědělo, že to bude v prvním měsíci po prázdninách, určité datum se však svět dozvěděl až díky rozeslaným pozvánkám.

Od března Microsoft uvolnil čtyři vydání Internet Exploreru pro vývojáře, tzv. „Platform Preview“, která slouží pouze jako technologická dema. Jak čtvrté a zároveň poslední vydání Platform Preview minulý týden ukázalo, vývojáři si opravdu chtějí napravit pokaženou reputaci. Velké pokroky totiž dělají nejen v podpoře webových standardů, ale také v odezvě aplikace. Dnes a denně propíraná rychlost zpracování JavaScriptu už Internet Explorer netrápí, v poslední ukázkové verzi hravě překonal většinu svých soupeřů a podle všeho bude bojovat se současnou špičkou!

Zatím jsme bohužel neviděli ani jeden pixel z uživatelského prostředí. Internetem kolují zvěsti, že bude velmi podobné Google Chrome, čemuž bychom se koneckonců ani moc nedivili, protože právě prohlížeč od Googlu v posledních měsících a letech udává trendy. Jestli jsou spekulace pravdivé uvidíme v září, do té doby se můžeme kochat ukázkou nového loga, viz níže, případně přímo na stránce www.beautyoftheweb.com.

Zdroj: ZDNet a Softpedia

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Zas tak marný to není, já jelikož Windows často reinstaluji tak je ani neaktivuji, nemá to smysl a je to škoda klíče, který má u mě omezení na pět aktivací. Používám tedy rearm. No a co se nestalo, měl jsem asi 3 dny do konce lhůty, nainstaloval jsem SP1 beta a vida – lhůta se resetovala na 30 dní sama od sebe, aniž bych musel rearmovat.

    Co tím chcí říct – pro mě skvělá cesta jak urdžovat legální a přitom neaktivovaný systém až 5 měsíců. Prvních 30 dní, pak 3x rearm a pak ještě SP1.

    Mně systém málokdy vydrží déle než tři měsíce takže je skutečně nesmysl to aktivovat. 🙂