Znovuzrození znovuzrozené Opery pokračuje ve verzi 45. V postranním panelu se uhnízdil WhatsApp

Někdy jedno znovuzrození nestačí, a tak pokračují pokusy o další přerod Opery. Tentokrát však není tak razantní, je jen vizuální.

2
Opera ve tmavém režimu zobrazení

Opera nedávno ukázala první ochutnávku nového designu, jenž je hravý, lehký, ale také ignoruje některé zvyklosti platforem. Projekt s názvem Reborn pokračuje v Opeře 45, která ve vývojové větvi Dev nahradila dosavadní čtyřiačtyřicátou řadu.

K Messengeru do postranního panelu vývojový tým přidává další komunikátor, a to opět z dílny Facebooku, tedy WhatsApp. Stačí se přihlásit a v postranním panelu uvidíte, pokud vám někdo pošle zprávu. Časem by měly přibývat ještě další komunikační služby. Po pouhých dvou týdnech od veřejné premiéry byl podle Opery v detailech upraven celý design.

Opera 45 Dev
Opera 45 Dev

Když se budete dobře dívat, narazíte na mírné úpravy barev, kontrastu, obecně na lepší čitelnost. Dále vývojový tým opravil řadu chyb, včetně otevírání stránek v Rychlém přístupu. Stojí za zmínku, že na Linuxu se Opera spokojí i s Flash Playerem ve verzi 23, takže nemusíte za každou cenu instalovat novější verzi modulu. Pokud máte zájem, můžete si stáhnout verze:

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. Na takové voloviny, to by je užilo. Ať si to strčí někam. Jestli si myslí, že kvůli takovým capinám se lidi k jejich neslavnýmu prohlížeči pohrnou proudem, to jsou na těžkým omylu.