Zoner Photo Studio 14: lepší a rychlejší než kdy dříve

0

Začátek podzimu vždy patří brněnskému Zoneru, i letos vydal (právě dnes) novou verzi Photo Studia. Hlavní otázka zní: Lze ještě stále vylepšovat už tak povedenou a bohatou aplikaci? Ano, jde to. ZPS 14 má hned několik novinek, které vás možná donutí přejít ze starší verze, případně po správci a editoru sáhnout poprvé.

 • ZPS 14 umí poprvé využít GPU akceleraci pro urychlení efektů (pomocí rozhraní CUDA a OpenCL).
 • Má nové nástroje pro mapování tonality (HDR), potlačení šumu, odstranění objektů k fotek a volnou deformaci (zeštíhlení, nafouknutí objektů atd.)
 • Odstranění soudkovitosti a chromatické vady při vyvolávání RAWu..
 • Hlavním tahákem je propojení s webovou galerií Zonerama.

Zonerama byla bez velkého rozruchu představena už předloni, ale dosud chybělo jakékoliv propojení s desktopovou aplikací. Přitom ZPS podporovalo Flickr, Picasu nebo galerie Facebooku. Zonerama v ZPS 14 umí fotografie na web nejen nahrávat, ale také přímo pracovat s uloženými soubory a adresáři jako na místním disku. K dispozici je obousměrná synchronizace. I změny provedené v prohlížeči se projeví na počítači. Každý má k dispozici 2GB úložný prostor.

Zoner Photo Studio 14 Pro je v prodeji za 1499 Kč, případně s knihou a v krabici za 1798 Kč. Osekanější verze Home stojí 749 Kč, resp. 1048 Kč s knihou a krabicovém balení. Ušetřit můžete, pokud budete upgradovat ze starších verzí nebo jiných edic, jestli jste student nebo pokud máte odněkud slevový kupón. Poprvé také můžete připlatit 499 Kč a získat licenci pro celou domácnost. Více zde.

Pokud nechcete kupovat zajíce v pytli, můžete si vyzkoušet 30denní trial verzi. Ještě tento týden vám přineseme rozsáhlou recenzi ZPS 14.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. „Nebo vy snad stále pracujete s prehistorickým monitorem s rozlišením 800×600?“
  1) ne
  2) ale tablet s tímto rozlišením si představit dokáži
  3) kdo na svém 30″ 2560×1600 monitoru (nebo obyčejném 24″ FullHD) bude myší hrát dotykové aplikace jako Piano?