Zoner Photo Studio pro Android má nové funkce, které uživatelé nejvíce chtěli

0

Před dvěma měsíci se populární český správce fotografií objevil také na Androidu. Brněnský Zoner vydal mobilní aplikaci, která se může svést na dobrém jménu desktopové verze a také si z ní časem půjčovat funkce. První vydaná verze toho příliš neuměla, pokud nepočítáme pár obrazových filtrů.

Do Play Storu ale tento týden dorazilo Zoner Photo Studio 1.1 doplněné o řadu nových funkcí. Fotografie lze řadit sestupně/vzestupně podle času nebo jména. V nastavení můžete ovlivnit automatické otáčení obrazovky a přímo v Androidu přibyla nabídka „Otevřít v ZPS“. Hodně se povedlo gesto pro návrat o úroveň výše v adresářové struktuře – stačí táhnout prstem odshora dolů. Fotografie lze nově i otáčet, tato možnost ale funguje jen v nabídce úložiště (nikoliv v galerii).

V editoru pak přibyly nové nástroje. Konečně je možné fotografie libovolně zmenšovat, ale také ořezávat. V ZPS je dokonce kontrolní mřížka, kterou můžete sledovat tzv. zlatý řez. Při ořezu si můžete vybrat z několika poměrů stran a stejnou funkcí lze i rovnat linie, protože obrazem můžete libovolně otáčet. Přibyly dva nové filtry: Živost vylepší barvy a Zřetelnost upraví lokální kontrast a obraz doostří. Sílu efektů samozřejmě můžete ovlivnit.

ZPS pro Android se určitě vyvíjí tím správným směrem a budeme se těšit na další verze, které rozdíly mezi desktopem a mobilem zase o kousek smažou. A tvůrci slibují, že ve vylepšeních budou pokračovat.

 

Vydáním pro nás vývoj aplikace nekončí, právě naopak.“ vyjádřili se vývojáři při vypuštění aplikace koncem května a svůj závazek opravdu splnili. Již čtyři dny po vydání se objevil první update, který obsahoval mimo jiné češtinu. ”Původně jsme měli v úmyslu vydat aplikaci pouze v anglickém jazyce, naši uživatelé nás  však přesvědčili, že česká verze má smysl. Zoner Photo Studio pro Android tvoříme ve spolupráci s nimi, náš cíl není nic menšího než nejlepší aplikace pro práci s fotografiemi,” říká Jan Kupčík, produktový manažer Zoner Software.

Ohodnoťte tento článek!