Zoner Photo Studio vyráží proti Snapseedu a Pixlr. Nově je i na Androidu

0

V Play Storu můžete od tohoto týdne stahovat mobilní verzi Zoner Photo Studia. Aplikace brněnských tvůrců se v popisku opírá o hodnocení desktopové verze, která patří k nejlepším správcům a editorům fotografií vůbec. Mobilní ZPS je však teprve na začátku.

Zoner Photo Studio - Edit & Go Galerie fotek Prohlížení s informacemi z EXIFu
Zoner Photo Studio – Edit & Go

První verze cílí především na zahraniční trhy. Proto je software pouze v angličtině a umí přímý upload pouze na Facebook místo „domácí“ fotogalerie Zonerama. K tomu má však Zoner vlastní aplikaci, ale v budoucnu se prý obě větve spojí. Stejně tak budou vývojáři ladit chyby (aplikace občas padá) a přidají nové funkce.

Těch totiž zatím není mnoho. Za zmínku stojí osm různých filtrů a nastavení, kterými lze snadno změnit barevnost, expozici nebo vůbec celkovou atmosféru snímku. Chybí však ořez, retušovací štětec nebo i další funkce, které znáte z desktopu. U obrázků můžete zkontrolovat alespoň základní info z EXIFu (blesk, dobu závěrky, ISO a ohniskovou vzdálenost).

Mobilní ZPS se prozatím hodí pro rychlou úpravu fotky, než ji vystavíte na Facebook. Podporovány jsou i další úložiště skrz sdílecí funkci v Androidu. Ale Facebook je prioritou. Určitě se těšíme na další verze, protože Zoner má velký potenciál a hlavně také konkurenci. Mobilní Photoshop, Pixlr nebo Snapseed jsou zatím o kus dál. Ale za pár měsíců se na stejnou úroveň můžete dostat i Zoner Photo Studio Edit & Go.

 

Efekty v akci

Korekce expozice Teplota barev Kontrast Sytost Stíny Světla Zaostření Vinětace 

Ohodnoťte tento článek!