Zoner vstupuje na platformu Apple – nejprve se Zoner Postcards na iPhone

0

Tvůrce aplikace Zoner Photo Studio, brněnská firma Zoner, se kromě fotografického programu pro počítače zaměřuje i na smartphony. V květnu 2013 vstoupili na platformu Android s mobilní verzí Photo Studia a od léta na stejné platformě funguje i aplikace pro zasílání papírových pohlednic Zoner Postcards. Této aplikace se právě dočkali i uživatelé platformy iOS.


 

Zoner Postcards slouží k zasílání papírových pohlednic ze smartphonu – jste na dovolené, vyfotíte fotku, v aplikaci přidáte svůj text a cílovou adresu a odešlete. Pohlednici na papír vytisknou přímo v brněnském Zoneru a předají České poště. Do tří dnů je pohlednice ve schránce, a pokud jde o zasílání do zahraničí, trvá to zpravidla týden.

Platba probíhá přes Apple ID, cena pohlednice je €1,99 při zaslání do České republiky a €2,99 do celého světa. Přes Android (při platbě přes Paypall) je to o něco levnější, poslání v rámci Česka stojí 29 Kč, do světa 39 Kč a stejně je tomu při zaslání pohlednice prostřednictvím nového webového rozhraní.

Samotná aplikace Zoner Postcards je zdarma a lze ji stáhnout z iTunes nebo z Google Play ve verzi pro Android. Uživatelé Androidu mohou využívat Postcards nejen jako samostatnou aplikaci, ale i integrovaně přímo v mobilním ZPS. Zoner Postcards na platformě iOS je zatím přizpůsobená pouze pro iPhone.

Bude Zoner Photo Studio pro Mac?

Vstup na platformu Apple dává naději, či spíše spekulaci, že jednou přijde na řadu také Zoner Photo Studio pro OSX, což je zároveň jedna z nejčastějších otázek uživatelů Maců. Na OSX samozřejmě Photo Studio spustíte už nyní, například přes virtuální operační systém, ale vyžaduje to licenci i na Windows. Zoner však podle vlastních slov zatím nic takového nechystá, nad variantou pro Mac se jen dlouhodobě uvažuje.

Zoner se k první aplikaci pro iOS vyjádřil takto:

„V poslední době přibývají nejen zařízení s iOS, ale i otázky, zdali chystáme nějaké produkty pro platformy Apple. Nebudeme zastírat, že zkušeností s vývojem pro tyto platformy máme málo. Začali jsme tedy s aplikací, která je mezi uživateli smartphonů s Androidem úspěšná a zároveň klade menší nároky vývoj.“ říká Jan Kupčík, produktový manažer softwarové divize ZONER software.

 

zdroj: Zoner

Ohodnoťte tento článek!