Zoner vydal benchmark zaměřený na výkon při úpravě fotografií

0

V nejnovější aktualizaci Zoner Photo Studia 17 se objevil integrovaný benchmark, kterým si můžete změřit výkon svého počítače. Benchmarků obecně je celá řada, nejznámější jsou patrně PCMark a 3DMark od společnosti Futuremark, které používáme i my při testování počítačů, a které testují výkon celého počítače. Zoner Photo Benchmark je zaměřený čistě na práci s fotografiemi.


 

Test trvá zhruba minutu – v tomto čase dojde na pozadí k vytvoření testovacích fotografií, provedení operací přes procesor a poté znovu s využitím akcelerace přes grafický čip (tu si můžete pro normální práci ručně zapnout v nastavení). K tomu dojde ke změření výkonu pevného disku.


 Výsledky dostanete jak pro jednotlivé komponenty zvlášť, tak i celkové skóre spočítané poměrem, jakým jsou jednotlivé komponenty při práci v ZPS nejčastěji zatěžovány. Je dobře, že benchmark bere v potaz i pevný disk, který je u současných počítačů největší brzdou. Výrobci PC jsou totiž na pořádné SSD skoupí.


Jako minimum byly stanoveny hodnoty 20 Mpx/s u procesoru, 50 Mpx/s u grafiky a disk by měl umět nahrávat data rychlostí alespoň 70 MB/s. Pokud máte Intel Core i3 a vyšší a SSD, jste za vodou. Z výsledků uvidíte, která část počítače vás u fotek nejvíce brzdí. Svoje skóre můžete porovnávat s ostatními uživateli na webu MilujemeFotografii.cz.

 

 

zdroj: Zoner

Ohodnoťte tento článek!