Zonerama nabízí import vašich fotek ze zrušené Picasy. Navíc má neomezenou kapacitu

0

Aktualizováno 21. 4. 2016

Rozlišení se při importu již nesnižuje na 1600 px, Zonerama v tomto obešla API Googlu. Své fotografie tak dostanete v plném rozlišení.


 

Google Picasa (oficiálním názvem Webová alba Picasa) končí 1. května 2016. Poté už na ně nové fotky nedostanete ani nepůjde upravit ty staré. Zůstane funkční pouze pro prohlížení, mazání. Příležitosti se chopili tvůrci Zoner Photo Studia, které je se Zoneramou propojené. Zonerama ode dneška nabízí import vašich fotek z Picasy.

„Podle nárůstu počtu dotazů k naší galerii Zonerama bylo zjevné, že systém třídění fotografií v Google Photos mnoha uživatelům nevyhovuje a rádi by zkusili právě Zoneramu. Zároveň ale požadují snadný způsob přesunu svých fotografií,”  popisuje produktový manažer Jan Kupčík vznik myšlenky importu.

V nové verzi Zoneramy přibylo tlačítko s názvem Importovat z Webových alb Picasa. Přes něj se přihlásíte ke svému účtu Google a spustíte import, který bude běžet na pozadí. Importovat fotky můžete i z více účtů. Až bude hotovo, dostanete zprávu na svůj e-mail.

Pokud máte fotografie na Picase i v novém Photos, stáhne se vám obojí. Google totiž poskytuje pouze jedno společné API. Na Zoneramě ale dostanete fotky roztříděné podle alb, součástí importu nejsou pouze alba z automatické zálohy (z mobilů). Dalším omezením kvůli API od Google je velikost fotografií – fotky větší než 1600 px na delší straně budou při importu zmenšeny. Pokud máte na Picase fotografie s velkým rozlišením a budete chtít toto rozlišení zachovat, bude lepší místo importu stáhnout fotografie ručně a na novou online galerii je také importovat také ručně.

Na Zoneramě je už přes 35 milionů fotografií, které zabírají zhruba 80 TB. Nástupce Picasy v podobě Google Photos má u fotek s vyšším rozlišením omezení na 15 GB a práce s alby i s fotkami u něj není příliš dobrá. Zato má alespoň užitečnou funkci pro nahrávání fotek více uživateli do jednoho alba, tu zase postrádá Zonerama.


Rozhraní  Picasy (vlevo) a Zoneramy (vpravo)

Naopak zcela nevhodný je na uchovávání fotografií Facebook nebo Rajče, oboje vám vaše fotografie automatickým zmenšováním poškodí a hodí se jen pro „sociální“ vystavení fotek na internetu. Česká Zonerama nabízí neomezený prostor místo pro fotografie v jakémkoliv rozlišení a použitelnou konkurencí je tak zřejmě jen Flickr.

 

Zdroj: Zoner


Zonerama nabízí import vašich fotek ze zrušené Picasy. Navíc má neomezenou kapacitu

Ohodnoťte tento článek!