Zoologická a botanická zahrada v Praze nabídnou bezplatnou Wi-Fi

2
Lemur kata (zdroj: Zoo Praha)

Pražská primátorka Adriana Krnáčová oznámila, že návštěvníci zoo a botanické zahrady dostanou do pěti měsíců bezplatné připojení k internetu. Jde o další součást plánu Smart Prague, v rámci něhož chce metropole nabídnout bezplatnou Wi-Fi na vybraných veřejných prostranstvích.

Na obou místech již v některých částech Wi-Fi existuje, nově by však mělo dojít k pokrytí většiny areálů. O vybudování infrastruktury v zoo i botanické zahradě se postará společnost Alef Nula, která se jako jediná přihlásila do veřejné soutěže. Hlavní město zaplatí 11,16 milionu korun.

Dalšími místy s bezplatnou Wi-Fi by se mohly stát Petřín, Náplavka, Letná a Stromovka. „V budoucnu bychom dále Wi-Fi sítě rádi propojili se systémem chytrých uličních lamp, které například sledují počet volných parkovacích míst, samy šíří Wi-Fi signál nebo třeba dobíjejí elektromobily,“ prozradila Krnáčová loni v srpnu.

Bezplatnou Wi-Fi v Praze buduje též dopravní podnik. Do konce června měly být spuštěny hotspoty na přibližně 130 tramvajových a autobusových zastávkách, do konce roku jich bude přes 300. Více v článku na Euro.cz.

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. Proč v ZOO? Pochopil bych intranet s informacemi o zvířatech (hezky to má třeba kostel sv, Jakuba v Brně – máte tam wi-fi a na zdi jsou QR kódy, které vedou k informacím o tom, co vidíte, ale ven se nedostanete). Ale proč wi-fi s internetem? Když nic jiného, je to konflikt se zájmy jiných subjektů, poskytujících komerční připojení, a to, že naše opy nemají lidi ráda, na tom nic nemění.
    No nic, lidi budou místo na vopice v kleci koukat na vopice na youtube.