Zoom to s chlubením přehnal, Teams hlásí přes 75 milionů aktivních uživatelů denně

Máme k dispozici nová čísla o využívání některých komunikačních nástrojů. Zoom chybně uvedl, že získal 300 milionů aktivních uživatelů a uživatelek. Teams se v dubnu výborně dařilo.

2

Komunikačním nástrojům se daří. Satya Nadella na konci dubna při prezentaci finančních výsledků Microsoftu uvedl, že ve jmenovaném měsíci se v jediném dni schůzek na platformě Teams zúčastnilo přes 200 milionů lidí. To je zřejmě rekord. Teams se pak chlubí více než 75 miliony aktivních uživatelek a uživatelů denně. (Po čtvrté minutě záznamu.) To je určitě rekord. Loni v listopadu ještě Microsoft hovořil o 20 milionech.

V březnu pak firma hlásila 32 milionů, přičemž během jediného týdne počet aktivních uživatelů a uživatelek překročil hranici 44 milionů. I duben byl tedy pro Teams vynikajícím měsícem. Za poslední čtyři měsíce se používanost zvedla o 110 %. Jiný domácí komunikátor si také polepšil, na konci března Skype používalo přes 40 milionů lidí denně. Teams už ale jasně vede.

Cnews FM: Skype jako bolestné selhání Microsoftu

Novou hvězdou online komunikace se stal Zoom, který v uplynulém měsíci oznámil 300 milionů aktivních uživatelek a uživatelů denně. Jenže při skládání statistických údajů za duben toto číslo zpochybnil Chris Capossela, šéf marketingu v Microsoftu. Zoom následně příspěvek na svém blogu upravil, takže teď v něm stojí jiný údaj. Schůzek na Zoomu se podle něj už v jediném dni zúčastnilo přes 300 milionů lidí.

Ani tohle číslo není vůbec malé, jedná se však o výrazně jiný údaj. Počet aktivních uživatelských účtů je nižší (a v případě Zoomu neznámý), neboť schůzky na jedné straně někdo zakládá a nástroj aktivně používá, na druhé straně se však více lidí pouze jednorázově připojí k vytvořené schůzce. Což dokládají údaje o využívanosti Teams v dubnu. Původně prezentovaný údaj byl tedy ze strany Zoomu značně zavádějící. Na kauzu upozornil Paul Thurrott. Pro srovnání dodávám, že prostřednictvím konkurenční platformy Google Meet se denně setká přes 100 milionů lidí.

Zdroj: prezentace finančních výsledků Microsoftu za FY20 Q3 | Chris Capossela na Twitteru a Zoom Blog via Thurrott.com

Zoom to s chlubením přehnal, Teams hlásí přes 75 milionů aktivních uživatelů denně
Ohodnoťte tento článek!
3.4 (68%) 5 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Jak se tedy počítá, kdo je „aktivní uživatel“ a kdo pouze účastník schůzky? Pokud se na schůzku připojuje někdo, kdo nemá vlastní účet v daném nástroji, tak je to asi jasné. Já např. mám placený účet na Zoomu, ale pokud celý den chodím jen na schůzky, které zorganizoval nějaký kolega, počítám se jako aktivní uživatel, nebo ne?

    • Pre MS Teams platí, že ak sa 1 človek pripojí na 5 mítingov, počíta sa ako 1 aktívny užívateľ a zároveň ako 5 účastníkov. To, kto tie mítingy organizuje je irelevantné. Ako sa počítajú anonymné pripojenia, to neviem. Tipol by som, že každý anonymný účastník je počítaný za unikátneho užívateľa. Otázka ale je, či to v Teams vôbec niekto používa.