Zotac GeForce GTX 660 Thunderbolt Edition a velmi chytrý nápad s chlazením

0

Pokud jste čekali grafickou kartu nějak související s rozhraním Intel Thunderbolt, musím vás hned v první větě zklamat, jedná se jen o kolizi zvolených názvů. Rozhodně ale čtěte dál, novinka od Zotacu za vaši pozornost určitě stojí, nejen kvůli nereferenčnímu PCB a zdařilému designu s oranžovými proužky na krytu chladiče. Stává se vám, že se váš plechový miláček zanáší prachem a vyčistit chladiče s jemným žebrováním je nadlidský úkol? Vynález, kterému Zotac říká EClean Technology, vám čištění grafické karty výrazně usnadní.

Na první pohled vypadá chladič podobně jako DirectCU II, který na své karty osazuje Asus. Na pohled druhý si ale všimnete tlačítka s nápisem „Eclean Technology“ – na obrázku výše už koneckonců vidíte, jak po jeho stisknutí kryt s větráky vycvakne a lze jej z pasivní části snadno odsunout. Na podrobnější fotografie se podívejte v galerii níže.

Na čtvrtém až šestém obrázku vidíte srovnání heatsinku od Zotacu s klasickým žebrováním, jaké znáte z jiných karet. Pasiv použitý u GeForce Thunderbolt Edition je monolitický hliníkový blok s měděnými heatpipes zapuštěnými do „základny“. Samotná žebra mezi sebou mají velké rozestupy, takže se snáze nechají vyčistit od naneseného prachu, a jsou i tlustší, takže se o ně při manipulaci nepořežete.

 

Po stránce specifikací se jedná o obyčejnou GeForce GTX 660, jádro GK106 má 960 aktivních CUDA cores, základní takt je 980 MHz a strop Boostu 1033 MHz, 2 GB paměti GDDR5 je připojeno přes 192bitovou sběrnici a běží na rovných 6 GHz. Karta by měla být oficiálně uvedena k 1. únoru, podle serveru techPowerUp se ale k naší velké škodě bude prodávat výhradně v Číně. Tak snad někdy příště…

Zdroj: Expreview, techPowerUp

Zotac GeForce GTX 660 Thunderbolt Edition a velmi chytrý nápad s chlazením
Ohodnoťte tento článek!