Zotac GeForce GTX 670 TwinCooler má elegantní chladič s délkou 18 cm

0

Referenční GeForce GTX 670 měří lehce přes 24 cm a je vybavena chladičem, který není zrovna adekvátní její cenové relaci, což je i v našem testu zmíněno jako největší mínus karty. Proto je vhodnější volbou poohlédnout se po nějakém nereferenčním řešení z dílen renomovaných výrobců, jež bývají sice zhruba o tisícikorunu dražší, ale obvykle se tento drobný příplatek vyplatí. Nabízených modelů je dostatek, ale přesto se najdou výrobci, kteří ještě chtějí přispět svojí kapkou na mlýnské kolo.  

Zotac, který již má na svědomí GeForce GTX 670 Extreme Edition (někdy označována jako Supreme Edition), připravuje další skvost. Tentokrát se nejedná ani tak o technologický unikát, jako spíše o pastvu pro oko. Na krátkém 18cm tištěném spoji se totiž usídlil chladič Twincooler, který dosahuje stejné délky a je vybaven dvěma 80mm ventilátory. Vrchní kryt chladiče pak tvoří hliník a dva čtverce, které jsou upevněny k šasi chladiče.

Přestože je chladič o 6 cm kratší, je základní takt GeForce GTX 670 Twincooler navýšen o kosmetických 39 MHz na 954 MHz a Boost frekvence porostla o 53 MHz na 1033 MHz. Také 2 GB pamětí dostaly trochu šťávy navíc a pracují na efektivním taktu 6208 MHz (o 200 MHz více oproti referenčnímu taktu). I přes přetaktování je karta napájena dvěma 6pinovými konektory a TDP dosahuje 170 W.

 

Očekává se, že karta dorazí na japonský trh 20. června za 43 000 jenů, což v přepočtu činí zhruba 11 000 Kč. Velkým otazníkem však je dostupnost na českém trhu. Mnoho produktů Zotacu se totiž na pulty našich obchodů vůbec nedostane.

Zdroj: 4gamer.net, ASK Corporation

Zotac GeForce GTX 670 TwinCooler má elegantní chladič s délkou 18 cm

Ohodnoťte tento článek!