Zotac má mini-ITX desky postavené na AMD

0

Známý výrobce opravdu malých základních desek s rozměry formátu mini-ITX se před pár dny odhodlal k odvážnému kroku, a to k uvedení desek postavených na platformě AMD. Do jisté míry to není překvapující rozhodnutí, procesorová dvojka má velice solidní integrované grafiky a tak bylo víceméně jenom otázkou času, než toho využije i Zotac.

Přivítejme na trhu rovnou dvojici modelů, Zotac M880G-ITX WiFi a Zotac 880G-ITX WiFi. První jmenovaný na obrázku výše je „hotové řešení“ pro ty, kteří si oblíbili systém nastolený Intelem při uvedení Atomových procesorů – řeč je o předvoleném procesoru, kterým je v tomto případě AMD Turion II Neo K625 (dvoujádro, 1,5 GHz). Integrovanou grafickou kartu Zotac umně schoval za vágní označení „ATI Radeon HD 4200 series“, můžeme se tedy pouze domýšlet, co v ní nakonec najdeme. Použitým čipsetem je samozřejmě AMD M880G s jižním můstkem SB850, k dispozici je vám dvojice DDR3 slotů a jeden jediný PCIe × 1. Potěší nadstandardní šestice nejmodernějších SATA 6 Gb/s portů a také výstupy HDMI, DVI a D-Sub.

Zotac 880G-ITX WiFi se od svého bratříčka příliš neliší: hlavním rozdílem je absence procesoru a znalost IGP (Radeon HD 4250). Do patice AM3 si můžete vybrat libovolný procesor značky AMD Phenom II, Athlon II či Sempron. SATA portů dostanete méně než v případě první varianty, konkrétně čtyři. Následující parametry jsou pak pro oba modely společné: dvojice USB 3.0, integrovaná WiFi karta a podpora DirectX 10.1. Cena ani dostupnost naneštěstí oznámena nebyla.

Zdroj: tisková zpráva

Ohodnoťte tento článek!