Zotac MAG – miniHTPC pro všechny

0

Na CESu Zotac ukázal nefunkční nettop MAG, osazený Atomem řady Pinetrail a jádrem GT218, čili Nvidia Ionem 2.

Použitý procesor je už z rodiny Pinetrail, a jedná se buď o Atom D410 či D510, tedy monojádro či dvoujádro na 1,66 GHz. Možnou kapacitu RAM ani pevného disku neznáme, ale můžete osadit jednu SO-DIMM DDR2 paměť a jeden 2,5″ pevný disk.

To zajímavější na nettopu je právě Nvidia Ion 2, neboli jádro GT218 s šestnácti CUDA jádry. Podpora přehrávání, resp. akcelerace HD obsahu všeho druhu, včetně Full HD videí na Youtube, je zde samozřejmá výhoda oproti standardnímu Pinetrail Atomu s čipsetem NM10.

Co se výstupů týče, tipl bych si na DVI, HDMI a DisplayPort, pak nějaká USB a možná i D-Sub. Audio vypadá jako dvoukanálové stereo se vstupem na mikrofon. Vše je v barebone šasi.

Zotac chystá i další MAGy, jeden pouze na Pinetrail + NM10 platformě, další s Pentiem Dual-Core SU4100 (1,3 GHz) a čipsetem GS45. AMD se do MAGu dostalo také, jeden model využívá Athlon Neo X2 L325 s čipsetem 780G. Hovoří se o možnosti si MAG nakonfigurovat přímo na stránkách Zotacu.

Cena ani dostupnost přesně ohlášena nebyla, hovoří se však o okolí 5500 Kč a je zřejmé, že kombinace Atomu a Ionu je ideální pro levné a úsporné HTPC.

Zdroj: TCMagazine

Zotac MAG – miniHTPC pro všechny

Ohodnoťte tento článek!