Zotac Nitro: OC je hračka

0

Komu by se nelíbilo mít možnost taktovat svou grafickou kartu třeba přímo během hry? Asus k tomuto účelu k některým kartám přibaluje zařízení OC Gear, Zotac nyní nabídne vlastní alternativu: Nitro.

Podobně jako OC Gear, i Nitro zároveň sleduje teplotu a umožňuje kromě taktů nastavovat také otáčky větráku. Jelikož Zotac nevyrábí karty s čipy ATI, mohl si dovolit umístit na displej položku frekvence shaderů, aniž by tam někdy byla zbytečně.

Nitro se k počítači připojuje přes USB rozhraní a pochopitelně funguje jen tehdy, jsou-li nainstalovány potřebné ovladače. Možná si říkáte, že už jste podobnou krabičku někde viděli. A máte pravdu, Zotac totiž opět předběhl Asus, a podobné zařízení jménem OC Palm bude přibalovat k drahým základním deskám.

Stejné funkce jako Nitro má softwarová utilita jménem Firestorm. Dá se předpokládat, že stejně jako v případě již zmiňovaného OC Gear nebude Nitro funkční, pokud nebude nainstalován Firestorm.

Zotac bude Nitro přibalovat k vybraným high-endovým grafickým kartám, zařízení bude ale dostupné i samostatně. Zájemci ale musí počítat s poněkud vyšší cenou, která je stanovena na 99 dolarů (mezi 1600 a 1700 Kč).

Zdroj: Expreview

Ohodnoťte tento článek!