Zotac představil tři malé, ale šikovné mini-PC série ZBOX (CeBIT)

0

Společnost Zotac, která se zaměřuje na grafické karty, základní desky a tzv. mini-PC, představila na právě probíhajícím veletrhu CeBIT 2012 tři nové modely série ZBOX. Jedná se o sestavy ZBOX ID82, ZBOX nano ID61 a ZBOX Blu-ray AD05. Vybere si tedy jak uživatel hledající výkonnou mini náhradu za počítačovou sestavu, tak zájemce o multimediální box k domácímu kinu nebo počítač s co nejnižší spotřebou.

Nejvýkonnějším modelem ze zmíněné trojice je Zotac ZBOX ID82, který v sobě ukrývá výkonný procesor Intel Core i3-2330M s podporou technologie Hyper-Threading. Jak již bývá u těchto procesorů dobrým zvykem, integrují v sobě grafické jádro, v tomto případě jde o Intel HD Graphics 3000.

 

Zotac ZBOX ID82 Zotac ZBOX nano ID61 Zotac ZBOX nano ID61

Oproti tomu Zotac ZBOX nano ID64 má poněkud menší rozměry, proto byl vybrán dvoujádrový procesor Intel Celeron 867, taktéž včetně integrovaného grafického jádra Intel HD Graphics. Série nabídne také třeba DisplayPort, eSATA port nebo integrovaný infračervený přijímač.

Zotac ZBOX Blu-ray AD05 Zotac ZBOX Blu-ray AD05

Nakonec zbývá Zotac ZBOX Blu-ray AD05, který potěší zejména fandy multimédií a již ze svého názvu v sobě zahrnuje přehrávač Blu-ray médií. Tuto multimediální stanici tedy s největší pravděpodobností využijeme jako centrum domácího kina, přičemž se stále jedná o plnohodnotný počítač se všemi souvisejícími výhodami.

 

Všechny tři verze je možné dále konfigurovat a upravovat parametry dle potřeby, zejména operační paměť a použitý typ pevného disku.

Zdroj: TechPowerUp

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář